Seminář: Migrační vlna a její vliv na bezpečnost

Seminář: Migrační vlna a její vliv na bezpečnost
11 / 04 / 2016, 03:30

Security magazín je partnerem této akce.

Doverville, s.r.o. pořádá ve čtvrtek 14. dubna 2016 v hotelu DUO v Praze seminář na aktuální téma "Migrační vlna a její vliv na bezpečnost". 

Připravili jsme pro Vás speciální Velikonoční akci - pokud zašlete vyplněný registrační formulář do dnešní půlnoci (24.3.), získáváte vstupenku na seminář "Migrační vlna a její bezpečnostní vliv" za zvýhodněnou cenu Kč 2.300,- vč. DPH (běžná cena je Kč 3.200,-)

V ceně semináře je zahrnuto občerstvení a teplý tříchodový oběd.

Aktualizovaný program naleznete níže a registrační formulář si můžete stáhnout ZDE.

Na semináři budou prezentovat ti nejpovolanější, například První náměstek policejního prezidenta Mgr. plk. Martin Vondrášek, bezpečnostní publicista Jan Schneider a  gen. Ing. Andor Šándor (v záloze)

Andor Šándor je bývalým náčelníkem Vojenské zpravodajské služby ČR a uznávaným odborníkem na otázky bezpečnosti, hrozby terorismu a krizový management. 

Zeptali jsme se ho, o čem bude jeho přednáška:

„Nezvládnutá migrace vážně ohrozí budoucnost nejen Schengenu, ale i celého integračního procesu. Na jejím pozadí nelze přehlédnout i bezpečnostní rizika, která mohou vážně poškodit budoucnost i České republiky. Je Evropa vůbec schopna problém řešit?“

Andor Šándor / doverville.cz

Přihlásit na seminář se můžete již nyní na faberova@doverville.cz.

Kromě dalších na semináři vystoupí i tito VIP přednášející:

ODVOZENÉ HROZBY MOHOU BÝT RIZIKOVĚJŠÍ, NEŽ TY PŘÍMÉ

Publicista a bezpečnostní analytik Jan Schneider - někdejší pracovník BIS, signatář Charty 77, spolupracovník Plastic People Of The Universe a nyní komentátor ČT, přispěvatel Lidových novin a České pozice, pro ParlamentníListy.cz.  

MIGRAČNÍ VLNA A POLICIE ČESKÉ REPUBLIKY

První náměstek policejního prezidenta plk. Mgr. Martin Vondrášek je ve služebním poměru již 23 let.  U Policie ČR prošel řadou různých funkcí, včetně funkce ředitele krajského ředitelství PČR hl. m. Prahy. 

  • Jak zareagovala ČR a především Policie ČR na migrační vlnu?
  • Jak je Policie ČR připravena na další vývoj situace? 
  • Jaká je role Agentury Frontex?
  • Vývoj migrace v Evropském měřítku a rizika do budoucna.

BEZPEČNOSTNÍ A OBRANNÁ POLITIKA ČESKÉ REPUBLIKY JAKO REAKCE NA ZMĚNY SOUČASNÉHO SVĚTA

Poslanec poslanecké sněmovny parlamentu České Republiky Ing. Bohuslav Chalupa: předseda Stálé komise pro kontrolu činností Vojenského zpravodajství, Místopředseda Výboru pro obranu, Člen Výboru pro bezpečnost, Člen Stálé komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů.

  • práce poslance PSP ČR a jejích orgánů
  • bezpečnostních hrozby současného světa (radikální Islám, Rusko, energetická a kybernetická bezpečnost, hybridní válka, migrační krize, atd.)
  • stav AČR
  • branná a bezpečnostní legislativa (tedy v rozsahu MO a MV)
  • osobní politické projekty (příprava obyvatel na krizové situace, branný spolek, Integrované výcvikové centrum, Národní úřad pro vyzbrojování)

HOAX A MIGRAČNÍ VLNA

Správce serveru HOAX.CZ Josef Džubák. První počítač, který vlastnil, byl legendární ZX Spectrum. Před 20lety začal pracovat jako správce počítačové sítě.  S rozvojem e-mailové komunikace se stále častěji setkával s hoaxy, které jeho svěřenci byli schopni šířit po síti. To ho inspirovalo k založení serveru, který by na českém internetu pomáhal v boji s tímto nešvarem. Server HOAX.CZ na internetu existuje už 16 let.

Hoaxy, fámy a pomluvy nejsou žádnou novinkou, pouze elektronická komunikace urychlila jejich šíření.  Jak během let začalo využívat e-mailovou komunikaci stále více lidí, a sociální sítě se stávají masovou záležitostí, přenáší se do této oblasti i problémy z reálného světa. To je spojené se šířením různých fám ať už těch zdánlivě neškodných, tak i těch speciálně vytvořených za účelem poškodit určitou skupinu lidí, dezinformovat a vyvolávat paniku.

Tagy článku