Veletrhy IDET, PYROS, ISET 2021 se přesouvají do října

Veletrhy IDET, PYROS, ISET 2021 se přesouvají do října
Autor fotografie: Redakce|Popisek: IDET 2019
20 / 01 / 2021, 21:45

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET se v letošním roce uskuteční v mimořádném termínu 20.–22. října 2021. O přesunu z červnového termínu rozhodlo vedení společnosti Veletrhy Brno po dohodě s Ministerstvem obrany ČR a Asociací obranného a bezpečnostního průmyslu ČR.

Důvodem je přetrvávající nejistota vývoje pandemie covid-19 v prvním pololetí tohoto roku. Nový termín nekoliduje s žádnou oborovou akcí v tuzemsku nebo zahraničí.

Společně s veletrhem IDET se do stejného termínu přesouvají také Mezinárodní veletrh požární techniky a služeb PYROS a Mezinárodní veletrh bezpečnostní techniky a služeb ISET. V dalších letech se bezpečnostní veletrhy termínově opět vrátí do období květen–červen v lichých letech v koordinaci s obdobnými veletrhy v zahraničí.

„Z hlediska vývoje epidemické situace a omezení cestování jsme s přihlédnutím k významu a mezinárodnosti akce červnový termín vyhodnotili za stále ještě relativně rizikový. Věřím, že se jedná o poslední termínovou změnu. Předpokládáme, že ve druhé polovině roku 2021 bude situace již natolik normální, že bude možno konat plnohodnotný veletrh v tradičním rozsahu a bez výrazných omezujících opatření, včetně standardní mezinárodní účasti vystavovatelů a zahraničních delegací, které připravujeme ve spolupráci s ministerstvem obrany a ministerstvem zahraničí,“ uvádí generální ředitel Veletrhů Brno Jiří Kuliš.

„Pro změnu termínu jsme se rozhodli již nyní, abychom umožnili vystavovatelům lépe a jistěji plánovat svoji účast Těší nás dosavadní vysoký zájem o účast na veletrhu. IDET umožňuje propojení českého a zahraničního obranného průmyslu a je tedy ideálním místem pro rozvoj obchodních vztahů a navázání průmyslové spolupráce,“ doplňuje Michalis Busios, ředitel veletrhů IDET, PYROS, ISET.

IDET je významnou přehlídkou obranných a bezpečnostních technologií ve střední Evropě se silnou zahraniční účastí vystavovatelů i odborných návštěvníků. Jedná se o důležitou platformu pro rozvoj mezinárodní spolupráce. Veletrhu se tradičně účastní zástupci NATO a European Defence Agency i členové oficiálních zahraničních delegací. IDET je klíčovou prezentací českého obranného a bezpečnostního průmyslu v gesci vlády a zainteresovaných institucí České republiky.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace