Veletrhy PYROS a ISET předvedou novinky pro lepší ochranu životů, zdraví i majetku

Veletrhy PYROS a ISET předvedou novinky pro lepší ochranu životů, zdraví i majetku
24 / 05 / 2019, 06:30

Od 29. května do 1. června se na brněnském výstavišti otevře přehlídka požární a bezpečnostní techniky určená jak profesionálům z hasičských a policejních sborů, tak dobrovolným hasičům, bezpečnostním službám, pracovníkům v oboru BOZP a všem, kdo se chtějí seznámit s novými technologiemi a trendy.

Veletrhům PYROS a ISET je vyčleněn pavilon F. Vůbec největší komerční expozici letošního veletrhu PYROS chystá tradiční vystavovatel WISS CZECH. Návštěvníci si zde prohlédnou třeba vozidlo IVECO DAILY DA L1MS se 750litrovou nádrží a motorovou stříkačkou, které se dodává pro Ministerstvo vnitra SR v počtu 366 kusů. Určitě nepřehlédnete ani expozici polského výrobce speciálních vozidel pro hasiče MOTO-TRUCK. Největším přivezeným exponátem bude velká cisterna na podvozku MAN a zaujme také dopravní speciál na podvozku IVECO, který je v České republice k vidění pouze ve dvou kusech. Oproti minulému ročníku se výrazně rozšíří expozice firmy BCE, která dodává tříkolky, čtyřkolky i sněžná pásová vozidla. Na veletrh přiveze několik špičkových strojů ve speciálních úpravách pro zásahové jednotky. Řešení pro odtah výfukových plynů přímo z hasičského auta bude prezentovat společnost JVB Engineering zastupující holandskou firmu Plymovent – předního světového výrobce v oblasti odsávání výfukových plynů. Na veletrhu PYROS opět nechybí společnost Holík International s nabídkou zásahových rukavic.

K novým vystavovatelům patří společnost Nordex Europe, která na českém a slovenském trhu zastupuje skandinávské a španělské výrobce zařízení pro požární ochranu a hasební techniku. Poprvé se na veletrhu PYROS seznámíte také s nabídkou dodavatele ručních i stacionárních pyrometrů W-Technika group.

Vedle techniky pro hasiče nechybí ani zařízení požární ochrany, bezpečnostní a policejní technika, monitorovací zařízení nebo ochrana před povodněmi. Naprostou novinkou je mobilní balistická bariéra BALBAR, kterou představí společnost STRIX Chomutov. Novým vystavovatelem je firma FIPREX CZ, která se specializuje na ochranu před povodněmi a přívalovými dešti. Společnost Mehler Vario System na veletrhu představí špičkové produkty balistické ochrany, včetně inovované modulární vesty S-1 či balistického štítu s pojezdem. Pravidelně se veletrhu účastní společnost DENIOS s nabídkou protipožárních skříní a požárně odolných skladů. Společnost Dcom do Brna přiveze špičková řešení pro profesionální komunikaci. Vyspělou komunikační a monitorovací techniku bude prezentovat také společnost AUDIOPRO.

Veletrhů PYROS a ISET se tradičně účastní klíčové organizace státní správy. A nejde o formální prezentace, naopak se návštěvníci mohou těšit na velmi atraktivní exponáty i živé ukázky zásahových akcí. Expozice Hasičského záchranného sboru ČR představí jednu ze speciálních činností, kterou hasiči zajišťují. Jedná se o hasiče-lezce. Příslušníci HZS JmK z řad členů hasičů-lezců provedou návštěvníky historií i nejaktuálnějšími trendy této velmi náročné a specifické práce. Součástí expozice HZS ČR bude i prezentace zaměřená na zpracování prostorových dat u HZS ČR – GIS a zájemci si budou moci prohlédnout také mobilní operační středisko včetně datových podkladů firmy Gina. Na ploše stánku bude také umístěna nově pořízená technika, konkrétně nová mobilní chemická laboratoř, chemický kontejner s ukázkou stanoviště dekontaminace a nová cisternová automobilová stříkačka se zadní řiditelnou nápravou. „Letos budou mít návštěvníci v rámci pavilonu F jedinečnou možnost přímo sledovat výcvik jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů z Jihomoravského kraje ve vyprošťování u dopravních nehod. Výcviku se zúčastní celkem 44 dobrovolných hasičů z jednotek předurčených pro tuto činnost a 47 příslušníků HZS JmK,“ uvedla Pavla Pražáková z HZS JmK.

Připomenuta budou významná výročí

100 let slaví letos dopravní policie. Prezentace Policie České republiky se tedy ponese zejména v duchu tohoto výročí. Chybět nebudou tradiční ukázky policejní práce, na polygonu se mimo jiné předvede zásahová jednotka i jízdní policie. Návštěvníci si prohlédnou řadu historických i novodobých vozidel a zařízení, které provázejí dopravní policii její celou historií. Uvidí motorky, vozidla, radary, které sloužily k měření rychlosti nebo zastavování vozidel. „Mnoho z exponátů bude z pražského Policejního muzea. Moderní vozidla dodá nejen Brno, ale také ostatní krajská ředitelství policie, protože některá se využívají jen při mimořádných příležitostech, třeba na hranicích. Na výstavišti bude ke zhlédnutí také vozidlo potřebné pro vážení kamionů,“ popsal František Procházka, PR manažer z oddělení tisku a prevence jihomoravské policie.

Další důležité výročí si na veletrzích PYROS a ISET připomenou brněnští strážníci. 20 let své existence slaví jejich Jednotka poříční. „Návštěvníci uvidí vybavení našich potápěčů, například tlakové láhve, automatiku, masky, ploutve,“ popsal Roman Šedrla z Preventivně informačního oddělení MP Brno. MP Brno předvede i vybavení záchranářů. „Součástí prezentace bude plně vybavené služební vozidlo pro záchranářské potřeby Škoda Kodiaq a motorový člun Pioner Multi. Člun je vyrobený z polyetylenu a je proto velmi pevný. Odolný materiál umožňuje připlout přímo ke břehu bez kotvení lodi například u můstku. Přepraví až deset osob,“ poznamenal Šedrla. Městská policie přiveze i své mobilní poradenské centrum a představí svoji Jednotku dopravní.

Den bezpečnosti – Záchranáři dětem na brněnském výstavišti

V sobotu 1. června se na brněnském výstavišti koná akce Den bezpečnosti – Záchranáři dětem. Děti si vyzkouší práci hasičů, policistů či záchranářů. Atraktivní bude také výstava historické vojenské techniky, kterou pořádá Veteran Vehicle Club Březník. Dalším lákadlem bude výstava k 155 letům profesionálních hasičů v Brně. Skvělou podívanou nabídne soutěž v disciplínách TFA o pohár prezídia Moravské hasičské jednoty.

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace