ÚOHS zrušil zakázku ministerstva pro místní rozvoj za 59 milionů na ostrahu

ÚOHS zrušil zakázku ministerstva pro místní rozvoj za 59 milionů na ostrahu
Popisek: Ministerstvo místního rozvoje musí vypsat tendr znovu
24 / 02 / 2016, 15:30

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zrušil zakázku ministerstva pro místní rozvoj za 59 milionů na ostrahu svých budov. Ministerstvo při jejím vypsání nepostupovalo transparentně.

Ministerstvo zakázku s předpokládanou cenou 59 milionů korun vypsalo loni. Tendr byl na celkem čtyři roky a kromě ostrahy budov ministerstva v něm byla i ostraha budov CzechTourismu.

Ministerstvo nepostupovalo transparentně u jednoho z dílčích hodnotících kritérií. Konkrétně neuvedlo, na základě jakých kritérií bude posuzovat, zda určité úkony bezpečnostní agentury byly nutné či nikoliv.

Ministerstvo musí nyní chyby napravit a může vypsat tendr znovu.  Rozhodnutí je pravomocné, resort se proti němu neodvolal.  Ministerstvo bude muset také zaplatit náklady správního řízení u ÚOHS, které vyjdou na 30 000 korun.

Ministerstvo místního rozvoje přitom není zdaleka jedinou státní či státem spoluvlatněnou institucí, která v poslední době vypsala spornou zakázku na zajištění ostrahy. Terčem veřejné kritiky u zakázky ministerstva kultury se stalo kritérium co nejnižší ceny, která ani neodpovídá minimálné mzdě. Podobně tomu bylo u Letiště Praha, které ale nedávno vyloučilo z výběrového řízení jednoho z uchazečů pro mimořádně nízkou nabídkovou cenu. Také ministerstvo zemědělství uzavřelo smlouvy na ostrahu s uchazečem, který uvedl ceny, jež jsou v rozporu s platnou legislativou.

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace