Kdo rabuje na zpustošené Floridě? Pouze černoši, tvrdí Česká televize

Kdo rabuje na zpustošené Floridě? Pouze černoši, tvrdí Česká televize
15 / 09 / 2017, 08:30

Veřejnoprávní Česká televize názorně předvedla, že meze neobjektivity jsou nekonečné. Nyní se přidává zřejmě i skrytý rasismus.

Kdo rabuje v obchodech na hurikánem zpustošenou Floridou? ČT má jasno. Jsou to pouze černoši. V záběrech, které uveřejnila, vidíme pouze černochy, jak kradou a loupí v obchodech vše, co jim přijde pod ruku.

Ve zhruba minutovém klipu nevidíme žádného bělocha či příslušníka jiné rasy, které se do záběrů v tomto případě jaksi nehodí. Chce tím snad ČT, kterou platíme z našich daní, říct, že na Floridě žijí pouze černoši? Nebo že trestnou činnost páchají také jen černoši? ČT prokázala opět (už pokolikáté?) značnou dávku neobjektivity, která je jí bohužel vlastní, a navíc ,,přibalila" i podprahový rasismus. 

Ze záběrů, které zveřejnila, chtěla navodit pocit, že na Floridě rabují opravdu jen černoši a bělochů, hispánců a dalších se to vůbec netýká. 

Místo toho naše veřejnoprávní televize jasně a zřetelně ukázala, jak její (někteří) novináři uvažují, když naservírovala tyto záběry, po jejichž zhlédnutí nemálo lidí skutečně uvěří, že na Floridě nejen žijí, ale rabují pouze černoši.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace