Bič na nepohodlné názory? Tomio Okamura už vymyslel plán

Bič na nepohodlné názory? Tomio Okamura už vymyslel plán
31 / 10 / 2017, 12:00

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura předvedl v přímém přenosu, jak jednají ,,demokraté".

Svou tirádu ukázal Tomio Okamura v Českém rozhlasu, kdy byl tázán na kontroverzní smlouvu o mediálním poradenství, kterou podepsal sám se sebou. Vytočený předseda SPD slovně útočil na redaktorku, kterou pouze zajímala Okamurova nedořešená a kontroverzní minulost.

psali jsme: Tomio Okamura o referende, o odchode Českej republiky z Európskej únie

Po kataraktech slovních urážek vyslovil Okamura výhrůžku, že se bude zasazovat o to, aby byl Český rozhlas i Česká televize zestátněny a postaveny pod úzkostlivý státní drobnohled. Navázal tak v podstatě po 12 letech na Petra Macha ze Svobodných, který prosazoval zestátnění ČT. V takovém případě by však tato média ztratila své poslání i smysl. Mohu mít stovky připomínek k těmto médiích, nicméně jejich svobodné vyjadřování názorů musí zůstat zachováno.

Ve zmíněném rozhovoru se v plné nahotě ukázala pravá tvář ,,demokrata". Okamura, který buduje SPD jako svůj politicko-podnikatelský projekt, nesnese žádnou kritiku, a to i uvnitř svého hnutí. Navenek se snaží tak vystupovat, ale pokud se zaměříme na jeho rétoriku a hlavně její obsah, stěží můžeme Okamuru jako demokrata označit i přes jeho vynikající volební úspěch.

psali jsme: 48 hodin po osudném „ ukliknutí“: Okamura obešel zákon o pobytu cizinců

Je absurdní chtít zestátnit veřejnoprávní média jen proto, že se Okamurovi nelíbí, jak o něm informují a na co se jej ptají. To bychom se posunuli významně na východ. Šéf SPD ovšem postavil svou rétoriku na bezprostřední konfrontaci a téměř každou nepříjemnou otázku, která je legitimní, si v rozhovorech vykládá konfrontačně, a na novináře a další bezostyšně útočí. Názorně to předvedl volební štáb SPD, kdy vykázal nepohodlné novináře, kteří o něm referovali v médiích špatně. Sám Okamura pak těsně po volbách předstoupil před novináře a otevřeně prohlásil, že žurnalisté byli vyhozeni z hotelu, kde sídlil dočasně volební štáb, proto, že o něm ,,lhali a veřejně ho dehonestovali". Přeloženo do srozumitelného jazyka to znamená, že kdo nebude adorovat Okamuru, denně ho chválit a pozitivně o něm informovat,  ten je zkrátka nepřítel.

Takto však nehovoří liberálně smýšlející demokrat, ale nositel nebezpečných myšlenek, které mají postupně ukrojit prostor pro svobodné vyjadřování.

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace