Bombarďák Mark Wahlberg: Pouliční prodejce drog obviněný z pokusu o vraždu. „Ty žlutý prase!“ volal dnes kladný hrdina

Bombarďák Mark Wahlberg: Pouliční prodejce drog obviněný z pokusu o vraždu. „Ty žlutý prase!“ volal dnes kladný hrdina
Popisek: MArk Wahlberg
02 / 04 / 2018, 18:00

Mark Wahlberg (1971) byl drogový dealer. Čelil obvinění z pokusu o vraždu, když mlátil vietnamské spoluobčany. Nakonec se polepšil a založil chlapeckou skupinu. Pak se uchytil u filmu a stal se jedním z nejlépe placených herců světa.

Mark byk nejmladší z devíti dětí. Rodiče se rozvedli, když mu bylo 11, ze školy ho vyhodili, když mu bylo 14. Tehdy se stal členem pouličního gangu. V té době se dostal do křížku se zákonem asi 25 krát, většinou kvůli drogám nebo násilným trestným činům. Byl závislý na kokainu.

psali jsme: Vtipná youtuberka Stevie Ryan (✝33), se oběsila ve svém bytě, když na ni dolehla smrt jejího dědečka

Když mu byo 16, napadl dva Vietnamce. Na jednoho zaútočil tyčí, druhého udeřil pěstí, v důsledku čehož napadený na čas oslepl.

Z policejního protokolu města Boston:

„Dne 8. dubna v 9 hodin ráno přijel autem na Dorchesterskou ulici vietnamský muž. Vystoupil z auta. V náručí držel dvě krabice piva. Když vstoupil na chodník, zaútočil na něj kolemjdoucí Mark Wahlberg dřevěnou tyčí dlouhou asi metr a půl a širokou pět centimetrů.

Wahlberg udeřil Vietnamce tyčí prudce do hlavy. Přitom vykřikl: „Ty zasraný vietnamský prase!“ Tyč ze zlomila vejpůl a Vietnamec se zhroutil v bezvědomí. Později ho odvezli do bostonské nemocnice.“

Wahlberg se poté se dvěma kumpány přemístil o pár bloků dál na roh Perlové ulice. Tam si vyhlédl dalšího Vietnamce. Wahlberg k němu přiskočil, a chytil ho za krk. Přitom volal: „Schovej mě tady, policajti jedou!“ V tu chvíli kolem skutečně projela policie.

psali jsme: VIDEO: Zkušený jogín se namazal olejem a protáhl se z cely okénkem, kterým se podává jídlo. Média mu přezdívají Pan Chobotnice

Když bylo policejní auto pryč, Wahlberg se rozmáchl a udeřil Vietnamce do oka. Ten spadl na zem. Wahlberg nad ním stál a řval v předklonu: „Ty žlutej švábe!“ V tu chvíli se vrátilo policejní auto a Wahlberg byl zatčen.

Wahlberg byl obviněn za pokus o vraždu, později jen za napadení, za což mu hrozilo až 10 let. Trest mu byl snížen na dva roky, které si měl odsedět ve vězení na Jelením ostrově.

Nakonec Marka pustili po 45 dnech poté, co ze něj zaplatil kauci jeho bratr Donnie, celebrita ze slavné chlapecké skupiny New Kids On The Block. Mark svému bratrovi slíbil, že se polepší.

Krátce po propuštění z vězení založil Mark chlapeckou skupinu Marky Mark and the funky Bunch. Zjistil, že peníze se dají vydělat mnohem snáz, než prodejem drog a krádežemi.

Takže se polepšil.

 

Mark Robert Michael Wahlberg ( 5. červen, 1971) je americký herec, bývalý rapper a producent. Na počátku své kariéry byl znám jako rapper Marky Mark.

Narodil se nedaleko Bostonu jako nejmladší z devíti dětí. Jeho sourozenci se jmenují Arthur, Jim, Paul, Robert, Tracey, Michelle, Debbie a Donnie. Rodiče se rozvedli v roce 1982.

V mládí se Wahlberg dostal několikrát do problémů s policií. Vyvinul si vážnou závislost na kokainu a dalších drogách. V mládí měl také rasistické sklony – házel kamení po Afroameričanech. Později, pod vlivem PCP, útočil na Vietnamce – jednoho z nich zbil do bezvědomí a druhého trvale oslepil na jedno oko, zaútočil také na ochranku. Za tyto zločiny byl Wahlberg obviněn z pokusu o vraždu, odsouzen ke dvěma letům vězení, ze kterých si odseděl 45 dní.

V tu chvíli se mu rozhodl pomoci jeho bratr Donnie a z vězení ho „vykoupil“ pod podmínkou, že se jeho styl života změní.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Defence - tanky, lodě,  letadla, obrněné vozy. Jaké jsou nejnovější trendy ve zbrojním a obranném průmyslu? S námi víte více

 

Autor: hop

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace