Matka ze Širokého dolu: Tři děti podřezala, jedno udusila a nakonec to sváděla na partnerovo „nevhodné chování“. U soudu měla podpatky

Matka ze Širokého dolu: Tři děti podřezala, jedno udusila a nakonec to sváděla na partnerovo „nevhodné chování“. U soudu měla podpatky
Popisek: Romana Zienertová
06 / 05 / 2018, 18:00

Romana Zienertová (1975) zabila své čtyři děti v domě v Širokém dole (Svitavy), kde bydlela s novým partnerem teprve tři dny. 2. září 2011 tři děti podřezala, čtvrté udusila polštářem. Pak se pokusila o sebevraždu oběšením, ale neúspěšně. Dostala doživotí.

S partnerem Jaroslavem měla dceru Romanu (†2 měsíce) a z předchozích vztahů děti Lukáše (†2 roky), Elišku (†4 roky) a Davida (†8 let). Je největší českou vražedkyní vlastních dětí v české poválečné historii.

Matka u soudu svému partnerovi a otci malé Romanky vykala a tvrdila, že za smrt dětí vlastně může on svým nevhodným chováním. Děti měla s různými partnery. S Jaroslavem se seznámila přes inzerát. Když se jim narodilo dítě (Romana), koupil dům v Širokém dole.

psali jsme: Lesní vrah Kalivoda: Bývalý policista, hvězda televizní soutěže Chcete být milionářem? Střílel lidi namátkou v lese. Vyzkoušel si to na kravách

Tři dny po nastěhování podřezala dvouměsíční Romaně v kočárku v kuchyni krk, v pokoji pak zavraždila stejným způsobem dvouletého Lukáše a pětiletou Elišku. Děti byly pořezané také na rukou, jak se snažily bránit. Útoky prý byly vedeny brutální silou a matka se na ně připravila. Všechny oběti vykrvácely.

Osmiletého Davida chytila matka na půdě. Tam mu ucpala polštářem nos a ústa, takže se udusil. Po vraždách se pokusila o sebevraždu, když se pořezala a chtěla se oběsit nad tělem mrtvého nejstaršího syna.

psali jsme: Jak krásná Mária, luxusní prostitutka, zastřelila příbuzného amerického prezidenta a vyplakala si pouhých 13 let v base. Již míří domů!

„Při pokusu o navázání kontaktu se úmyslně před policisty propadla otvorem v dřevěné podlaze půdního prostoru do stodoly, kde po pádu zůstala nehybně ležet na zemi," uvedla obžaloba u soudu.

Během soudního procesu matka tvrdila, že si nic nepamatuje a zřejmě se snažila vyklouznout spravedlnosti předstíráním šílenství. Soud jí to neuvěřil. K soudu přišla s nakulmovanými vlasy, rudém topu a botách na vysokých podpatcích. Při vynesení rozsudku vražedkyně omdlela.

Dům v Širokém dole, kde řádila Zienertová, má již nájemníky. Partner Jaroslav, kterému zabila dceru, už má novou rodinu.

psali jsme: Mike Tyson: Mlátička, která plivala uši a na stará kolena se stala komikem

Z důvodu údajné nepříčetnosti soud dva roky předtím v roce 2009 osvobodil matku z Hodonínska, která podřezala své dvě děti (†2) a (†6). Soud jí uvěřil, že nevěděla, co dělá a poslal ji na psychiatrickou léčbu.

V roce 2014 soud odsoudil na 22 let vězení matku, která zabila předčasně narozená dvojčata a novorozenou holčičku a zahrabala je ve sklepě domu ve Vlasaticích na Brněnsku.

Každý rok řeší policie nejméně čtyři případy, kdy matky zavraždí své novorozené děti. Celkový počet takových vražd však může být až několik desítek ročně. Tělíčka se totiž často ani nenajdou.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace