Nejněžnější režisér světa Woody Allen znovu obviněn svou nevlastní dcerou ze sexuálního obtěžování. Je tu však podezření, že ji navedla matka

Nejněžnější režisér světa Woody Allen znovu obviněn svou nevlastní dcerou ze sexuálního obtěžování. Je tu však podezření, že ji navedla matka
Popisek: Woody Allen
24 / 03 / 2018, 09:00

Nenávistná feministická kampaň Me Too kosí starší, úspěšné a bohaté muže, kam se podíváš. V drtivé většině případů jde o nepodložená obvinění, kde stojí tvrzení proti tvrzení. Obviněným se však hroutí kariéra i manželství, platí nehorázné sumy.

Kampaň Me Too vynesla na světlo také starou kauzu slavného režiséra Woody Allena (narozen 1935). Toho obvinila ze sexuálního obtěžování své adoptivní dcery Dylan herečka Mia Farrow v roce 1992 v době, kdy se rozcházeli po 12ti letém vztahu.

psali jsme: ,,Predátor" Ben Affleck: Jak spáchal zločin, když sáhl omylem na ňadro herečce při natáčení klipu a ona má z toho dodnes trauma

Režiséra vyšetřovala policie ve dvou státech, ale nic nenašli ani náznakem, a nebyl ani obviněn. Nařčení se s tím však táhlo dál po celý zbytek jeho kariéry. Mia, přezdívaná pro svou hysterickou povahu „Šílená Mia“ svého tehdejšího manžela nařkla během rozvodu z toho, že tehdy sedmiletou Dylan zneužíval v jejím domě (tedy v tom, který ji režisér koupil).

Dylan Farrow a její matkou Miou

Dylan Farrowová s její matkou Miou

V roce 2014 Dylan Farrowová, která jako dítě hrála ve třech otčímových filmech, napsala režisérovi otevřený dopis, ve kterém obvinění zopakovala takřka stejnými slovy, která použila v roce 1992 její matka.

psali jsme: Režisér Lars von Trier: Pod palbou šílené zpěvačky. „Chtěl mi vlézt na balkón, je horší, než Weinstein,“ tvrdí Björk

„Proč bych neměla chtít ho stáhnout dolů? Proč bych neměla být vzteklá? Proč bych neměla být uražená? Proč bych neměla cítit pobouření... po všech těch letech, kdy jsem byla ignorovaná, kdy mi nevěřili a kdy jsem byla odkládána stranou?“ řekla Dylan Farrowová v americké televizi.

Její tvrzení nejsou podložená ničím, než jejím svědectví a její matkou. Velmi podivné však je, že se Woody šest let po rozvodu oženil se svou další adoptivní dcerou Soon-Yi, se kterou později adoptovali dvě děti. Je o 35 let starší než ona.

Woody Allen je filmový režisér, scenárista, spisovatel, dramatik, amatérský klarinetista, herec a komik, čtyřnásobný držitel Oscara, který v uměleckém světě působí více než 50  let.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival  - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Autor: hop

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace