Případ Kramný EXKLUZIVNĚ: Elektrický proud nemohl vystoupit z těla Moniky patou, jak tvrdí znalci. Důkazy přináší nové VIDEO

Případ Kramný EXKLUZIVNĚ: Elektrický proud nemohl vystoupit z těla Moniky patou, jak tvrdí znalci. Důkazy přináší nové VIDEO
Popisek: Petr Kramný
12 / 04 / 2018, 08:00

Elektrický proud, kterým údajně vraždil Petr Kramný, nemohl vystoupit z těla Moniky Kramné patou, jak tvrdí čeští znalci. Jasně to vyplývá ze zprávy patologů, kteří těla Moniky a Kláry pitvali jako první a pořídili o tom fotodokumentaci.

Oficiální verze vraždy tak získává další velkou trhlinu – a zřejmě jde o Achillovu patu případu. Znalci však tápou dokonce i v otázce vstupu proudu do těla Moniky. Zpochybněn byl již samotný fakt, že byl elektrický proud příčinou smrti. Vše nasvědčuje tomu, že bude případ Kramný otevřen znovu, a to v řádu týdnů.

Spolek Šalamoun vytvořil na toto téma nové video, které nyní exkluzivně uveřejňuje Security Magazín.

Pitva v Egyptě, která proběhla dva dny po smrti českých turistek (31. 7. 2013), jasně ukázala, že na těle Moniky Kramné nejsou žádné stopy násilí. Jedinou úrazovou změnou je malá modřina na stehně, kterou si Monika zřejmě přivodila den před smrtí během radovánek na tobogánu. O nějaké stopě na patě ani slovo, byť i paty egyptští patologové důkladně prohlíželi.

psali jsme: Exkluzivně: Petr Kramný nevraždil elektrickým proudem, všechno bylo jinak. Důkazy přináší nová kniha Ondřeje Höppnera.

Egyptští patologové přikládají i fotografie, mimo jiné Moničiny paty, která je zcela netknutá. Pokud by tedy elektrický proud (byť ani po něm nebylo ani stopy) nějak vstoupil do Moniččina těla, rozhodně to nebyla pata, kudy vyšel ven.

Čeští znalci, kteří provedli pitvu o devět dní později v Ostravě, ovšem neměli o existenci snímků z egyptské pitvy ani tušení. Egyptskou zprávu sice četli, ale z nějakého důvodu jí věnovali jen okrajovou pozornost.

Těla tak byla u nás pitvána ještě jednou (již bez žaludků, části orgánů a v částečném stádiu rozkladu), a to zjevně kvůli mediálnímu tlaku na záhadný případ. Z ostravské pitvy se zachovalo ozvučené video, na kterém o proudu, natož nějaké patě, nepadla ani zmínka. Krátce po pitvě byla těla pohřbena

Česká policie začala záhy pracovat s verzí s elektrickým proudem, ačkoli výsledky egyptského vyšetřování hovořily jasně: Turistky zemřely v důsledku otravy a prudkého průběhu nemoci zvané Faraonova pomsta (zvracení, průjmy). Proud podle egyptských vyšetřovatelů nesehrál v případě žádnou roli a Kramný byl z Egypta propuštěn jako nevinný člověk, který byl obětí – a rozhodně ne vrahem.

České vyšetřování, které v podstatě pracovalo jen s elektro-verzí vraha Kramného, shodnou s výkladem bulvárních médií, nemělo žádnou oporu v důkazech – a to ani náznakem. Egypt dál trval na otravě a Faraónově pomstě, čeští patologové neměli nic. Ve své zprávě (odevzdané až takřka půl roku po smrti Moniky a Kláry) dokonce uvedli: „Proudové stopy nenalezeny“.

Nad elektro-verzí se už zavírala voda a Kramnému se otvírala brána ven z vězení, když v tom…

…Po těžko uvěřitelných 441 dnech od smrti Moniky a Kláry, přichází dvojice znalců MUDr. Smatanová a MUDr. Dokoupil s novým, revolučním úhlem pohledu: „Nelze vyloučit, že tmavé zbarvení na levé patě Moniky Kramné mohlo být místem výstupu elektrického proudu“.

Vida! Jakpak na to přišli? Odpověď je šokující: Jen na základě fotografie, protože těla už byla pod zemí a žádné histologické vzorky odebrané z paty neexistovaly.

psali jsme: Exkluzivně: Petr Kramný, rozhovor z vězení. Prohlédněte si video, které vrhá na případ egyptských vražd úplně jiné světlo

Ale vždyť – napadne laika – otlačené paty mělo tělo Moniky proto, že bylo přivezeno v poloze vleže! Podobné otlaky měla Monika navíc i na dalších místech, kterými se dotýkala dna transportního boxu – například na lopatkách a zadku a zadní části stehen.

Soud vzal přesto toto na první pohled vratké, záhadně zpožděné a mediálně vytoužené tvrzení znalců o černé patě vážně – a také na jeho základě odsoudil Petra Kramného na 28 let do vězení.

Případu, který je zřejmě jedním z nejhorších justičních omylů v historii, se podrobně věnuje nová kniha investigativního novináře Ondřeje Höppnera „Případ Kramný: Všechno je jinak“

Objednat si ji můžete zde

//www.daranus.cz/Ondrej-Hoppner-PRIPAD-KRAMNY-VSECHNO-JE-JINAK-d134.htm

Petr Kramný

Autor: Ondřej Höppner

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace