Případ Kramný EXKLUZIVNĚ: „Na těle Moniky nebyla v Egyptě žádná stopa po elektřině,“ říká svědek z pitevny a ukazuje fotografie jako důkaz

Případ Kramný EXKLUZIVNĚ: „Na těle Moniky nebyla v Egyptě žádná stopa po elektřině,“ říká svědek z pitevny a ukazuje fotografie jako důkaz
Popisek: Petr Kramný
17 / 04 / 2018, 15:00

Na těle Moniky Kramné nebyla na pitevně v Hurghadě žádná stopa po působení elektrického proudu. Redakci Security Magazínu to exkluzivně potvrdil advokát Bašír, který získal snímky těla Moniky Kramné a její dcery Kláry, ležící na pitevním stole Všeobecné nemocnice v letovisku Hurghada.

Zveřejnění fotografií z pitvy je demonstrace toho, že zde v Egyptě jsou důkazy, které jsou důležité v celé kauze. Je třeba se ptát, co vše je v pozadí tohoto zmanipulovaného případu.“ sdělil Security Magazínu exkluzivně advokát Bašír, kterému byl na základě udání TV Nova zakázán vstup na území České republiky.

Advokát Bašír sice nebyl osobně přítomen pitvě, ale hovořil s mužem, který tam byl, a pořídil snímky těla Moniky a její dcery Kláry. Snímky pak byly vloženy do egyptského spisu, kam má Bašír přístup. Redakce SM je s ním v kontaktu a jedná s ním o poskytnutí dalších důkazů.

O záhadném otlaku na krku Moniky si prohlédněte video zde:


Žádné stopy po působení elektřiny na těle obou českých turistek nezaznamenal ani hotelový lékař, ani egyptská policie, která byla na místě činu, a dokonce ani patolog Dr. Nagi, který řídil pitvu. Ten dokonce elektřinu jako příčinu smrti opakovaně vyvrátil, i když na něj čeští vyšetřovatelé dotírali.

Egypt označil za příčinu smrti mimořádně prudkým průběh onemocnění zvaném „Faraonova pomsta“ v kombinaci s blíže neurčeným jedem. „Elektřina jako příčina smrti je zcela vyloučena,“ nechal se slyšet Dr. Nagi. Kramný byl z Egypta propuštěn jako oběť, tedy se statusem nevinnen.

Monika Kramná

Čeští patologové při pitvě v Ostravě 9. srpna 2013 zaznamenali na krku Moniky otlak, který až o několik měsíců později (kdy už byla těla dávno pohřbena) označili za vstup po elektrickém proudu. Ze snímků, pořízných z videa pitvy, však jasně vyplývá, že otlak byl na stejném místě, kterým bylo tělo Moniky převázáno provazem při transportu z Egypta.

Snímky z egyptské pitvy se objevily na veřejnosti až poté, co ostravští patologové vypracovali zprávu, že Moniku a Kláru zavraždil Petr Kramný elektrickým proudem, aniž by o jejich existenci měli sebemenší tušení. Mnohé nasvědčuje tomu, že čeští soudní znalci jen plnili společenskou objednávku, který vznikla po tlaku médií na policejní orgány.

Egyptská fotodokumentace a výsledek pitvy možnost smrti elektřinou zcela vyvrací. Čeští vyšetřovatelé však tomuto „detailu“ věnovali jen okrajovou pozornost a důsledně razili „mediální vezi“ případu. Kramný byl přesto odsouzen na 28 let.

Elektřinu jako příčinu smrti následně vyvrátily nové posudky profesora Ivo Šteinera, soudního znalce Alexandera Pilina a dalších. Vše nasvědčuje tomu, že bude případ Kramný na základě nových skutečností znovu otevřen, a to v řádu týdnů.

pitva

Mnohé nasvědčuje tomu, že kauza Petra Kramného je jedním z největších českých justičních zločinů za posledních 50 let. Za nové otevření případu bojuje spolek Šalamoun, investigativní novinář Ondřej Höppner, poslankyně a starostka Prahy 2 Jana Černochová, bývalá ministryně spravedlnosti Helena Válková a další politici.

Kauzu může zásadně ovlivnit nový ministr spravedlnosti, který - na rozdíl od odstupující ministra Pelikána - nebude pasivní. Nový ministr (ministryně) může podat stížnost pro porušení zákona, což zafungovalo například v případě Lukáše Nečesaného, kterého následně propustili z výkonu trestu a Nejvyšší soud zrušil všechny posudky.

Vše nasvědčuje tomu, že Pelikán podnět ani nečetl,“ říká Václav Peričevič, místopředseda spolku Šalamoun. Nový ministr (ministryně) má v případu Kramný unikátní příležitost začít s nápravou škod, které napáchal jeho (její) předchůdce.

Seriál Security Magazínu o kauze Kramný najdete zde:

Petr Kramný píše z vězení Ondřeji Höppnerovi (II. díl)


Virtuální vrah Petr Kramný (I. díl)


Knihu „Případ Kramný: Všechno je jinak“ zde:

www.daranus.cz

Petr Kramný

Autor: Ondřej Höppner

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace