Robert Downey, filmový Iron Man: Marihuana, kokain, heroin, crack, valium, vězení a prozření nad oceánem

Robert Downey, filmový Iron Man: Marihuana, kokain, heroin, crack, valium, vězení a prozření nad oceánem
Popisek: Robert Downey
26 / 03 / 2018, 18:00

Herec Robert Downey Jr. (50), který proslul mimo jiné jako filmový Iron Man, byl několikrát ve vězení kvůli držení drog. Bral jich takové množství, že může být právem prohlášen za Iron Mana i ve skutečném životě.

Downey vlastně nikdy nic neprovedl, s nikým se nepopral, nic velkého nerozbil, nebudil veřejné pohoršení – prostě jen bral drogy. „Mě to prostě chutná,“ vysvětloval policii v době, kdy byl „na vrcholu“.

Drogy bral od dětství. Díky svému otci, nezávislému filmaři Robertu Downeymu Sr., se od malička pohyboval v uměleckých kruzích. Bylo mu teprve šest let, když mu otec nabídl první joint marihuany. S otcem prý kouřil jako kluk často, jednu dobu denně.

Jak přibývalo úspěchů a filmové slávy, tím se jeho závislosti prohlubovaly. Po celá 90. léta se Downey potýká se zákonem. Chodí bosý, utíká z léčebny ve spodcích, leze sousedovi do bytu a usíná v jeho posteli.

psali jsme: Vtipná youtuberka Stevie Ryan (✝33), se oběsila ve svém bytě, když na ni dolehla smrt jejího dědečka

V roce 1996 jej kvůli rychlé jízdě zastaví policisté na dálnici. Tradiční zkoušku střízlivosti, která spočívá v chůzi po čáře, pojme Downey tak, že po čáře chodí jako slepice a kvoká. V autě mu pak najdou celou ,,lékárnu": marihuanu, heroin, kokain, valium, crack a revolver .357 Magnum – pro jistotu nenabitý.

Šup s ním do basy. V tu dobu už měl za sebou Downey asu 15 filmů, včetně snímku Chaplin, který získal řadu ocenění a kde hrál Chaplina. Ve vězení budoucí Iron Man sloužil v kuchyni. Celu sdílel se čtyřmi vězni a protože byl nejslabší, musel spát na horní palandě, na kterou se špatně lezlo.

Svůj přerod uskutečnil Downey na útesu nad Pacifikem. Zastavil auto na okraji silnice a vyhodil všechny drogy, co mě u sebe do oceánu. Pak nastoupil odvykací kúru, začal cvičit jógu, kung-fu a meditovat.

Jeho filmová kariéra se krátce poté znovu rozběhla a Downey získal roli boháče Tonyho Starka ve filmovém trháku Iron Man. Záhy se stal nejlépe placeným hercem světa a majetkem v řádech miliard dolarů.

Downey tvrdí, že od své proměny na útesu nad Pacifikem se 20 let drog vůbec nedotkl. I když...

psali jsme: Krásná Claudia se zabila za volantem svého brouka, kdy si jela pro věci ke svému bývalému milenci. Byla to sebevražda?

Nedávno se svěřila jedna moderátorka, že když čekala kvůli rozhovoru na Downeyho v hotelovém pokoji, přišel bosý, rozevlátý, s lesknoucíma očima. Podíval se na ni a řekl: „Pěkný kozy.“

Takže: Kdo ví?

Nepřehlédněte na Security magazínu: Defence - tanky, lodě,  letadla, obrněné vozy. Jaké jsou nejnovější trendy ve zbrojním a obranném průmyslu? S námi víte více

 

Autor: hop

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace