Sharon Tateová: Když ji ubodali fanatici kultu Charlese Mansona, byla těhotná. Před smrtí prosila vrahy, aby ji nechali porodit

Sharon Tateová: Když ji ubodali fanatici kultu Charlese Mansona, byla těhotná. Před smrtí prosila vrahy, aby ji nechali porodit
Popisek: Sharon Tateová
27 / 03 / 2018, 18:00

Sharon Tateová (1943 – 1969) byla modelka a manželka režiséra Polanského. Zavraždila ji skupina přívrženců kultu Charlese Mansona. V odbě vraždy byla ve vysokém stádiu těhotenství a prosila vrahy, aby jí nechali nejprve porodit. Ubodali ji a nad její tělo napsali její krví: „Pig“ (Prase).

Sharon se narodila za války 24. ledna roku 1943 v Dallasu v rodině majora a ženy v domácnosti. Kvůli otcovu zaměstnání se každou chvíli stěhovala a do svých 16 let žila střídavě v šesti zemích. Už jako malá byla velmi pohledná. Pravidelně tak byla členkou týmu roztleskávaček a nejednou získala titul královna školního večírku. V roce 1959 vyhrála lokální Miss a pak i Miss Washington. Záhy začala hrát v reklamách a objevovat se v malých rolích v seriálech.

První film, kde Sharon dostala větší roli, nesl název Eye Of The Devil (Oko ďábla). Roku 1967 odjela do Anglie, kde se ucházela o roli ve filmu Ples upírů režiséra Romana Polanského. Získala nejen roli, ale i jeho srdce. Zrušila zasnoubení s kadeřníkem filmových hvězd a raději si vzala slavného režiséra.

Sekta Charlese Mansona

Sekta Charlese Mansona

 

V témže roce, kdy se s Polanským brali, oznámili, že čekají prvního potomka. Roku 1969 si pronajali luxusní vilu na 10050 Cielo Drive, ze kterého viděli na celé Los Angeles. Chystali se v ní strávit celý život.

Večer 8. srpna 1969 seděla Sharon, která měla krátce před porodem doma s bývalým přítelem kadeřníkem Jayem, Polákem Wojciechem (kamarádem režiséra Polanského), který se v jeho nepřítomnosti staral o dům, a jeho snoubenkou Abigail, dědičkou firmy na zpracování kávy. Předtím byli ve městě na večeři. Ani jeden z nich netušil, že jsou to jejich poslední hodiny života. Polanski byl v Londýně, ale očekávali ho každým dnem.

Krátce po půlnoci, tedy 9. srpna roku 1969, zastavilo na pozemku auto. Seděli v něm přivrženci náboženského kultu Charlese Mansona. Měli zbraně a chystali se luxusní vilu vyplenit a její obyvatele zabít. Jejich ďábelský plán měl ideologický motiv: Mělo to vypadat tak, že vraždy spáchal černošský gang. Chtěli tak rozpoutat rasovou válku.

V autě seděl muž a tři ženy. Tento nepoměr je pro Mansonovu sektu příznačný: Největšími fanatiky byly právě ženy, a to většinou velmi mladé. Nejprve odstřihli telefonní dráty. Pak zastřelili řidiče auta, který předtím přivezl obyvatele domu z večeře. Jmenoval se Stephen.

Jedna z žen dostala po vraždě řidiče hysterický záchvat, tak ji vysadili a nechali hlídat příjezdovou cestu. Později je během vyšetřování všechny udala policii. Muž a dvě ženy pak šli do domu. Správce domu Wojciech už spal. Muž ho vzbudil kopancem do hlavy, pak ho svázali.

psali jsme: Vrah s promítačkou: Jaroslav Papež ubodal v promítací kabině kina Metro chlapce, kterého nalákal na detektivku

Jedna z žen obešla dům a vzbudila jeho zbylé tři obyvatele včetně těhotné Sharon.Odvedla je do obývacího pokoje. Muž jim přikázal, aby si lehli na břicho, Jay protestoval, tak ho chladnokrevně zastřelili.

Oběti vražedného gangu

Oběti řádění vražedného gangu - zleva Wojciech Frykowski, Sharon Tateová, řidič Stephen, Jay Sebring a Abigail Folgerová

 

Správce domu se snažil utéct, ale muž ho udeřil pistolí do hlavy a ubodal nožem. Wojciech byl znetvořen k nepoznání. Mezitím vypukla rvačka mezi správcovou snoubenkou a jednou z útočnic. Ubodali ji společně.

Naživu tak zůstala tak už je těhotná Sharon a prosila o život svého dítěte. Navrhla, aby ji pomohli porodit a pak ať ji klidně zabijí. Jedna z útočnic jí však řeka: „Zmlkni, děvko, nemám pro tebe špetku slitování.“ Pak ji ubodali. Zemřela spolu se svým synem, který se měl jmenovat Richard Paul Polanski.

Pak jedna z žen namočila do její krve ručník a napsala jím na vstupní dveře PIG (Prase).

Sharon byla pochována 13. srpna 1969 na hřbitově Holy Cross ve věku 26 let. Útočníci byli o dva roky později odsouzeni k trestu smrti, později jim byl snížen trest na doživotí. Jedna z útočníc, která dostala před vraždami hysterický záchvat, byla zproštěna viny odměnou za to, že spolupracovala a všechny udala.

psali jsme: Strašlivý Hubert: Měl převádět lidi přes hranice, ale místo toho je vraždil. V kozím chlívku si držel dívku jako sexuální otrokyni. Oběsil se na kapesnících

Před smrtí četla Sharon knihu od Thomase Hardyho s názvem Tess Of D´Urbeville. Nechala ji položenou na stole a připsala vzkaz, že by z toho byl dobrý film. Polanski ho opravdu natočil a věnoval ho své ženě. Jmenuje se Tess.

Duchovní vůdce sekty Charles Manson zemřel 19. listopadu 2017 ve vězení na následky četných zdravotních problémů. Stalo se tak v cele, kde si odpykával svůj doživotní trest. Ještě předtím se stihl oženit.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Autor: hop

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace