Strašlivý Hubert: Měl převádět lidi přes hranice, ale místo toho je vraždil. V kozím chlívku si držel dívku jako sexuální otrokyni. Oběsil se na kapesnících

Strašlivý Hubert: Měl převádět lidi přes hranice, ale místo toho je vraždil. V kozím chlívku si držel dívku jako sexuální otrokyni. Oběsil se na kapesnících
Popisek: Hubert Pilčík
21 / 03 / 2018, 18:00

Hubert Pilčík (1891–1951) páchal vraždy v letech 1948 – 1951. Byl usvědčen z pěti vražd, ale obětí bylo pravděpodobně více, možná desítky. Je možné, že je Pilčík vrahem s největším počtem obětí v Československu.

Své oběti měl převádět přes hranice na Západ, ale místo toho je vraždil. Mnohé nasvědčuje tomu, že pracoval pro Státní bezpečnost. Ta používala tzv. falešné převaděče, kteří převedli uprchlíky přes fiktivní hraniční čáru, kde na ně čekali čeští tajní policisté, převlečení do amerických uniforem. Pilčík mohl vraždit protože si myslel, že ho nikdy nezatknou.

Pracoval u Škodových závodů v Plzni jako zámečník. Jeho žena Antonie byla o 11 let mladší. Bylo to bezdětné manželství. Bydleli ve vesnici Senec a Pilčík tu měl zde velmi dobrou pověst. Byl známý jako bylinkář a milovník přírody.

Pilčíkova sexuální otrokyně

Pilčíkova sexuální otrokyně

Působil také jako převaděč, ale uprchlík vraždil na odlehlých místech a poté se zmocnil jejich věcí. Doma měl malý zbrojní arzenál, který si zřejmě nakradl po válce. Některé lidi však skutečně převedl, když je neměl o co okrást.

Mezi Pilčíkovy nejznámější oběti patří Emanuel Balley a jeho dcera Alice, kteří chtěli prchnout přes hranice i se svou neteří Danielou (12). Muže Pilčík omráčil 1951 v hájence Lipovka úderem do zátylku a poté polil motorovým olejem a zapálil. Uhořel zaživa. Jeho dceru Alici Pilčík v lese omráčil pytlíkem s pískem, uškrtil provazem a poté zahrabal v malé lesní pískovně. Zde je nalezly děti, které šly nasbírat písek k drhnutí špinavých hrnců.

psali jsme: Vrah s promítačkou: Jaroslav Papež ubodal v promítací kabině kina Metro chlapce, kterého nalákal na detektivku

Danielu Balleyovou (12) držel Pilčík v kozím chlívku, aby o ní jeho žena nevěděla. Zde ji pohlavně zneužíval a mučil. Aby utlumil její křik, dával jí na hlavu bednu s dvojitými stěnami vyplněnými hadry. Nutil ji psát dopisy jakoby z Bavorska, aby to vypadalo, že je převedl. Podvyživenou dívku vidělo i několik sousedů, protože ji Pilčík někdy v nepřítomnosti ženy pouštěl z kozího chlívku ven.

Nález těl Balleyových kriminalisty dovedla k jejich příbuzné, která svůj útěk na Západ odložila kvůli počasí a strachu jít v noci přes les. Dala vyšetřovatelům Pilčíkovu adresu. Sama ho znala pouze pod přezdívkou Strýček.

Poté dva policisté pod záminkou výměny elektrických hodin vstoupili do Pilčíkova domu a zatkli ho. Nalezli u něj spoustu osobních předmětů a dokladů. Danielu Balleyovou našli ještě živou, avšak ve špatném fyzickém i psychickém stavu. Vypověděla o věznění i mučení.

Pilčík zapíral, vymýšlel si a měnil výpovědi. Vraždy, které prokazatelně spáchal, zapíral; naopak se přiznával k vraždám lidí, kteří byli stále naživu. Pilčík také přiznal, že na dobu svého zatčení původně plánoval vraždu své manželky.

Pilčík byl obviněn z pětinásobné vraždy, všeobecného ohrožení, napomáhání nelegálnímu útěku, nedovoleného ozbrojování, znásilnění, omezování osobní svobody, týraní svěřené osoby, ohrožení mravní výchovy mládeže, podvodu a krádeže.

K procesu však nedošlo, protože 9. září 1951 spáchal ve své cele sebevraždu, když se oběsil na oprátce vyrobené ze dvou kapesníků.

psali jsme: Robert Fisher: Uznávaný lékař zastřelil manželku, podřízl své dvě děti a vyhodil dům do povětří. Nebo to bylo jinak?

V Pilčíkově domě bylo nalezeno velké množství osobních věcí, oblečení a zavazadel. Na zahradě byly nalezeny částečně spálené doklady. Pilčíkova manželka nejdříve zapírala. Pod tíhou důkazů (lidé si všimli, že střídá neobvyklé množství oblečení) se však částečně přiznala a vypověděla, že se sama na ničem nepodílela a z manžela měla strach, proto ho neudala.

Pilčíkova hlava je uložena v plzeňském Ústavu soudního lékařství. Případ byl inspirací pro epizodu Bestie seriálu 30 případů majora Zemana.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Autor: hop

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace