VIDEO: Exkluzivně: Podívejte se na video o velké chybě v rozsudku nad Petrem Kramným. Paní soudkyně Gilová – pusťe si to!

VIDEO: Exkluzivně: Podívejte se na video o velké chybě v rozsudku nad Petrem Kramným. Paní soudkyně Gilová – pusťe si to!
Popisek: Petr Kramný
09 / 03 / 2018, 20:15

Po nedávném rozsudku Ústavního soudu, který otevřel dveře novému procesu s Petrem Kramným, vyplouvají na povrch nové a nové skutečnosti, které vyvolávají obrovské pochybnosti.

Kdy vlastně zemřely Monika a Klára Kramné? Odpověď na tuto otázku je zdánlivě jednoduchá: „Monika a Klára Kramné zemřely 30. července 2013,“ uvádí ve své zprávě MUDr. Ibrahim Abdelhalim, který ohledal těla na místě činu v pokoji 6343 a označuje dokonce i čas: 15 minut po půlnoci.

Datum 30. 7. 2013 potvrzuje i MUDr. Valid Nagy, který těla pitval o necelé dva dny později ve Všeobecné nemocnici v Hurghadě, je uvedeno i úmrtním listu a je také vytesáno na náhrobku hrobu Moniky a Kláry v Karviné.

Jenže: V rozsudku soudu v Ostravě, který poslal Petra Kramného na 28 let do vězení, toto datum (a přesný čas) uvedeno není. Místo něj tam jako čas smrti Moniky a Kláry najdeme tuto větu (doslovná citace): „…v širším rozmezí od 22.00 hod. dne 28. 7. 2013 do večerních hodin dne 29. 7. 2013.“ Rozsudek vynesla předsedkyně senátu JUDr. Renata Gilová v Ostravě dne 7. 1. 2016.

Tento zjevně chybný údaj přejaly všechny soudy vyšších instancí, včetně soudu ústavního. Jak je to možné? Jak se mlže stát tak obrovský přehmat? Vždyť datum a čas smrti j klíčem k celému případu!

psali jsme: Podivné okolnosti případu Kramný: Repitva v Ostravě, při které bylo deset odborníků na dvě již pitvaná těla

Základ tomuto omylu položili patologové Smatanová a Dokoupil, kteří prováděli pitvu těl Moniky a Kláry v Ostravě dne 9. 8. 2018, tedy až 10 dní po jejich smrti. Česká policie nebyla na místě činu, těla byla v částečném stádiu rozkladu, navíc po náročném transportu a chyběly některé orgány.

Proč česká strana zcela ignorovala závěry egyptských lékařů? Jak mohla opominout stanovisko Dr. Nagyho, který prováděl pitvu, a je mezinárodní kapacitou ve svém oboru?

Vynořuje se otázka, zda šlo o pravdu jen o omyl, zda není i tento moment, tedy mylný čas smrti, ušitý na míru verzi, že vraždil Petr Kramný.

Renata Gilová

„Širší časový údaj smrti Moniky a Kláry dává policii větší manévrovací prostor pro vytvoření teorie, že šlo o vraždu elektrickým proudem. Otvírá možnost vytvořit kolem kauzy místy až psychedelické teorie, co se vlastně v Egyptě stalo. Ve skutečnosti však policie nemá jediný důkaz, jen dohady, které připomínají mexickou telenovelu,“ uvádí Ondřej Höppner ve své nové knize „Případ Kramný: Všechno je jinak anebo Vraždila Monika Kramná?“

psali jsme: Exkluzivně: Ústavní soud zamítl stížnost Petra Kramného a otevřel tak dveře k obnovení procesu

Možná si řeknete, že je přece jedno, kdy se to stalo, hlavní je, že to Kramný udělal. Ale ono to není jedno. Případ Kramný je totiž plný podobných posunutí reality.

Česká verze smrti elektrickým proudem stojí a padá s posudky soudních znalců. Jenže tu máme deset dalších soudních znalců, kteří tuto tezi odmítají.

Zní to šíleně, ale je třeba si tu otázku položit: „Je možné, že soudní znalci vyrobili důkazy proti nevinnému člověku, protože to dostali jako zadání, aby se vyhovělo mediální verzi příběhu?“

Video o fatální chybě v rozsudku v čase smrti Moniky a Kláry vytvořil spolek Šalamoun, který se případě dlouhodobě angažuje.

Sledujte Security Magazín, který případ pozorně sleduje a připravil si pro vás seriál o chybách a přehmatech v kauze Kramný.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Defence - tanky, lodě,  letadla, obrněné vozy. Jaké jsou nejnovější trendy ve zbrojním a obranném průmyslu? S námi víte více

 

autor: hop

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace