VIDEOSERIÁL Případ Kramný: Může zásah elektrickým proudem proměnit zničit žaludek a zbytek těla nechat zcela nedotčený? Stojí za rozsudkem soudně znalecká mafie?

VIDEOSERIÁL Případ Kramný: Může zásah elektrickým proudem proměnit zničit žaludek a zbytek těla nechat zcela nedotčený? Stojí za rozsudkem soudně znalecká mafie?
25 / 07 / 2018, 18:00

Místopředseda spolku Šalamoun Václav Peričevič diskutuje s novinářem Ondřejem Höppnerem o záhadě, proč egyptská strana propustila Petra Kramného na svobodu jako nevinnou oběť a česká strana ho označila za vraha. Podívejte se na další díl seriálu „Případ Kramný: Všechno je jinak.“

„Ze spisu je zřejmé, že v Eygptě na tělech Moniky a Kláry nebyly nalezeny jakékoli stopy po elektřině. Ani v hotelu nikdo nehlásil žádné zásahy do elektroinstalace. Nikdo také neviděl Kramného, jak někde bere nějaké dráty nebo kabely, které by pak musel někam zahodit,“ říká Václav Peričevič ze spolku Šalamoun, který dlouhodobě usiluje o právo Kramného na spravedlivý proces.

Zůstává tedy záhadou, jak a proč se česká strana dobrala verze s vraždou elektrickým proudem. Tvrzení české strany je v přímém rozporu se závěry v Egyptě, kde na případu pracovali špičkoví odborníci se špičkovým vybavením. Rosolovaté žaludky navíc zůstaly v Egyptě, kde byly podrobeny analýze. Závěr byl: Příčinou smrti je dehydratace.

Psali jsme: Šokující vulgarita advokátky: Za „lidský odpad“ označila kontroverzní advokátka Slámová spolek Šalamoun, který pomohl mnoha nespravedlivě odsouzeným

První zmínka o elektřině se v případu objevuje až půl roku po tragédii, kdy byla obě těla dávno pohřbená, Petr Kramný byl z Egypta propuštěn jako nevinný, a volně se pohyboval po Karviné.

Mnohé nasvědčuje tomu, že se elektřina objevila v případu až na základě společenské objednávky, vytvořené bulvárem: „Musí to být vrah, protože má divné vlasy. To je česká policie tak neschopná, že ho nechá na svobodě?“

To vede k možnosti, že pokud byl Kramný odsouzen na základě společenské objednávky a ne díky důkazům, tak na něj systém „ušil boudu“ a vědomě poslal do vězení na 28 let nevinného člověka.

Je jen náhoda, že byl autor české verze s elektřinou, přednosta Ústavu soudního lékařství v Ostravě Igor Dvořáček, následně odvolán z funkce? Byl to tento muž, kdo dodal soudu ty „spávné“ soudně – znalecké posudky. Zákulisní informace hovoří o skupině osob, které měly na Ostravsku moc a prostředky ovlivňovat soudní případy tak, jak bylo třeba. Stal se jejich obětí Petr Kramný?

Psali jsme: Klíčový muž v kauze Kramný, autor verze vraždy elektřinou Igor Dvořáček, dostal od nového vedení nemocnice okamžitou výpověď. Chobotnice se rozrůstá

Kolem případu byly vystavěny kulisy, které mohou zdálky vypadat jako pevná zeď, ale když přijdete blíž, zjistíte, že to nejsou cihly, ale starý plesnivý papundekl, který se rozpadne všude, kde do něj šťouchnete.

Psali jsme: Redaktor Blesku obviněn policí kvůli případu Kramný. Ovlivnily vymyšlené články bulváru policii a soud? Fabulace jako důkaz

Proti Kramnému nebyl jediný přímý důkaz a všechny nepřímé byly postupně vyvráceny. Naopak jsou důkazy, že z tábora těch, kdo ho poslali do vězení, se ozvalo mnoho lží. Například zfalšované fotografie, nebo podvodně přepsané policejní odposlechy Kramného telefonických hovorů.

Petr Kramný nyní čeká na obnovení procesu. Jeho případ je podle všeho jedním z nejodpudivějších selhání justice v historii českého soudnictví. Jeho advokátka Jana Rejžková má podat žádost 30. 7. 2018, tedy přesně pět let poté, co zemřely v Egyptě za dosud nevyjasněných okolností Monika a Klára Kramných.

Psali jsme: Udělí Miloš Zeman Petru Kramnému milost? Nová fakta, která mohou změnit názor, který nemění jen blbci. Nahrávka, jež Kramného dostane ven

 Více zákulisních podrobností o kauze se dočtete v knize Ondřeje Höppnera „Případ Kramný, všechno je jinak.“ Objednávejte si ji zde: Ondřej Höppner: PŘÍPAD KRAMNÝ: VŠECHNO JE JINAK

Autor: hop

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace