Zabiják upírů Wesley Snipes: Daně neplatil z principu a odseděl si, zhrzen, tři roky ve vězení

Zabiják upírů Wesley Snipes: Daně neplatil z principu a odseděl si, zhrzen, tři roky ve vězení
Popisek: Wesley Snipes
19 / 02 / 2018, 18:00

Herec Wesley Snipes (55) sice na plátně zabíjí jednoho upíra za druhým, ale v civilním životě je krátký i na daňové úředníky. Odseděl si za neplacení daní tři roky a měl velké štěstí, že nedopadl mnohem hůř.

Chybělo málo a mohl být souzen za podvod nebo dokonce spiknutí. Snipes totiž neplatil daně z principu. Domnívá se, že co si vydělá, mělo by zůstat v jeho kapse, a pokud by se přece jen rozhodl dát něco státu, tak jen jako charitu.

psali jsme: Nejhledanější žena světa: USA zdvojnásobily odměnu na dopadení aktivistky Deborah Chesimardové

Díky filmům a reklamám vydělal od roku 199 přes 38 milionů dolarů (720 milionů Kč), ale zaplatil z nich jen malé, nebo žádné daně. Stát tak okradl o více než 15 milionů dolarů (285 milionů korun).

Nikdy nepřiznal vinu a cítí se být podveden, daňoví úředníci ho prý záměrně oklamali. U soudu se Snipes bránil tím, že po něj jdou kvůli barvě jeho pleti.

Svět podle Snipese

Snipes hrál v desítkách filmů, nejznámější je z trilogie Blade o lovci upírů. Je podruhé ženatý, s manželkou Nikki Park má čtyři děti. Vlastní bezpečnostní firmu, má černý pásek v bojovém umění hapkido.

psali jsme: Po sérii neúspěšných odvolání nastoupil v roce 2010 do věznice s nejnižším stupněm ostrahy a poslední měsíce trestu si odpykal v domácím vězení.

Jeho byt na Manhattanu byl zničen při pádu mrakodrapů v New Yorku 11. září  roce 2001. Snipes vyvázl nezraněn, protože byl v tu dobu s manželkou Nikki v Californii kvůli porodu jejich dcery.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Defence - tanky, lodě,  letadla, obrněné vozy. Jaké jsou nejnovější trendy ve zbrojním a obranném průmyslu? S námi víte více

 

Autor: hop

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace