Zpěvák Cantat umlátil svou snoubenku, herečku, která mu zřejmě byla nevěrná se svým prvním mužem

Zpěvák Cantat umlátil svou snoubenku, herečku, která mu zřejmě byla nevěrná se svým prvním mužem
Popisek: Bertrand Cantat
19 / 03 / 2018, 19:00

Francouzský zpěvák Bertrand Cantat ze skupiny Desire Noir umlátil k smrti svou snoubenku Marii Trintignantovou. Ve Francii patřili mezi velké hvězdy ještě před tragédií. Byli považováni za ideální pár, který je ztělesněním snů jedné generace.

Po vraždě udělaly z Bernarda Cantata feministky symbol násilí na ženách. Marie Trintignatová byla kvůli svému divokému stylu života považována za francouzskou verzi zpěváka Doors Jimma Morrisona.

Mezi zpěvákem a herečkou vypukla hádka v hotelovém pokoji Domino Plaza v litevském hlavním městě Vilniusu v roce 2003. Herečka zde natáčela film Colette, který režírovala její matka a kde hrála hlavní roli.

psali jsme: Herečka Manningová, která umí karate, zmlátila svou maskérku mokrým ručníkem a ještě ji udala za slídění

Rozbuškou hádky byla sms zpráva, kterou Marie dostala od svého bývalého manžela filmového režiséra Samuela Benchetrita. Svému manželovi Bernardovi tvrdila, že s exmanželem přerušila všechny styky. V sms zprávě, které byla velmi intimně stylizovaná, však režisér potvrzoval, souhlasí s jejím návrhem, aby zbytek léta strávili na společné dovolené se svými dvěma dětmi.

„Byla hysterická, byla jako fúrie. Nikdy jsem ji takovo neviděl,“ popsal situaci později Berbard. Před hádkou pili alkohol. První ránu zasadila herečka, zpěvák upadla na zem, ale vstal. „Přilepila se na mě a křičela mi z blízka do obličeje. Tak jsem ji odstrčil.“

Z pitvy vyplynulo, že herečka nezemřela kvůli pádu, ale byla ubita. Kromě jiných zranění měla nadvakrát zlomený nos. K tomu došlo zřejmě proto, že měl Bernard na ruce dva prsteny.

Po rvačce Bernard z pokoje odešel do hotelového baru. Netušil, že je jeho žena smrtelně zraněná. Marie zemřela v pařížské nemocnici o několik dní později v důsledku otoku mozku.

Bernard svého činu hluboce litoval, dostal osm let v tamním carském vězení. Po Marii zůstali čtyři synové.

Marie Trintignantová

Marie Trintignantová

Pro Francouze byl celý případ velmi citlivý. Hvězdný pár plnil stránky novin ještě před vraždou. "Je to ideální bohémský pár, svazek mezi hudbou bez ústupků a herectví bez kompromisů. Ztělesňuje sny celé jedné generace," napsal například deník Liberation.

Marie Trintignantová, dcera slavného otce, byla známá z desítek francouzských i zahraničních filmů, kde často hrála ženy týrané v manželství. Ve svém posledním filmu z televizní série Colette hrála feministickou spisovatelku z 19. století.

psali jsme: Drogový dealer Kutil Tim: Jak ho zatkli na letišti s kokainem v tašce a koho napráskal, aby nedostal doživotí

Když byl Bernard v Litvě ve vězení, kdosi za záhadných okolností vypálil jeho dům, začalo se hovořit o válce klanů a pomstě feministickým organizací. Olej do ohně přilila i hereččina matka Nadine Trintignantová svou knihou Moje dcera Marie, v níž o Bertrandovi píše jen jako o vrahovi.

Po Bernardově propuštění si dal jeden francouzský časopis jeho fotku na titulní stranu. Vyvolal bouřlivé protesty feministek, tak se vedení časopsiu muselo omluvit.

Bernard a jeho skupina má vysoké prodeje nahrávek, ale před pár dny musel zrušit své vystoupení na festivalu, protože feministky protestovaly, že je vrah.

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Defence  - tanky, lodě,  letadla, obrněné vozy. Jaké jsou nejnovější trendy ve zbrojním a obranném průmyslu? S námi víte více

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace