Německý ministr vnitra zakázal činnost teroristické organizace "islámský stát"

Německý ministr vnitra zakázal činnost teroristické organizace &quote;islámský stát&quote;
Autor fotografie: youtube|Popisek: Milice islámského státu
14 / 09 / 2014, 12:00

Berlín 12. 9. 2014
Spolkový ministr vnitra Thomas de Maiziere zakázal s okamžitou platností používání symbolů, jako je černá vlajka "islámského státu". Zákaz se vztahuje na zveřejňování symbolů včetně audio a video nosičů, obrázků nebo prezentací.

Je to reakce na možné bezpečnostní hrozby, na které upozornil ve své analýze Spolkový kriminální úřad. Podle ministra bojuje na území Sýrie a Iráku přibližně 400 německých občanů, z nichž se už část vrátila zpět do SRN. V Německu panují obavy z možné radikalizace části obyvatelstva nebo z možného teroristického útoku. De Maiziere uvedl: „…tato teroristická organizace je hrozbou pro veřejnou bezpečnost v Německu…Dnešní zákaz je zaměřen výhradně proti teroristům, kteří zneužívají náboženství k trestným činům". Podle bezpečnostních expertů je zákaz používání těchto symbolů nedostačující.

Německo se obává, že se stane terčem teroristického útoku i kvůli dodávkám zbraní kurdským bojovníkům proti radikálům z hnutí Islámský stát (IS)

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.