Autor fotografie: Dollarphotoclub|Popisek: Vlajka islámského státu
30.10.2014 / Nejvážnější bezpečnostní hrozba od dob „studené války“, která bezprostředně ohrožuje západní civilizaci. Na pozadí bojů mezi džihádisty islámského státu a armádou USA s jejími spojenci probíhá zcela jiná válka. Ekonomická, o zdroje nerostných surovin a o rozhodující vliv na peněžním trhu.
Zdroj: finmag.penize.cz, CNBC, iDnes.cz, wertyzreport.com, novinky.cz, NBC News, globaleconomicwarfare.com, ihned.cz,
Videa o masakrech džihádistů na youtube trhají rekordy a řada lidí se obává z masivního rozšíření islámského náboženství do střední a západní Evropy a USA. O tom jsme psali v článku Islámský extremismus v Evropě aneb Evropo, budeš platit, vyhlazení je na programu!
Není na čase přiznat, že tato „třetí světová válka“, která probíhá od září 2001, je válkou o zdroje nerostných surovin, především ropy a zemního plynu? Z historie víme, že války byly vedeny především pro ekonomické a mocenské zájmy a nikoliv ve jménu „svobody“ a „lidských práv“ nebo náboženství. To byla často jen zástěrka.
Islámský stát skvěle vedenou propagandistickou kampaní odpoutává svými brutálními činy pozornost od zcela jiného cíle, kterým je hospodářská a ekonomická likvidace západních zemí.
(zdroj: Pavel Jégl, FINMAG) Přečtěte si náš článek Islámští vrazi sami natočili ukamenování ženy
Současně vyvstává otázka, z jakého důvodu je islámský stát pro řadu mladých lidí z Evropy a USA natolik zajímavý, že neváhají konvertovat k islámu nebo se přímo hlásí do řad džihádistů v bojích v severním Iráků. Není jejich postoj vlastně rebélií k současnému systému hodnot západní demokracie a morálky, a ISIS jim nabízí řešení, které vypadá "dobrodružně" a přitom budou bojovat za "správnou věc"? O tématu jsme psali v článku Podpora džihádistů nejen v Německu, ale i mezi americkými teenagery
Financování islámského státu aneb „Kdo na to má?“
- ISIS od počátku finančně i materiálně podporoval Kuvajt, Saudská Arábie, Katar a bohatí sponzoři ze zemí středního Východu (paradoxní je, že řada z nich jsou spojenci USA)
- Vůdci ISIS disponují částkou 2,2 miliardy dolarů (46 miliard korun), přičemž výdaje na zajištění základních veřejných a sociálních služeb obyvatelstvu na svém území jsou ve výši jedné třetiny příjmů, další třetina je určena na platy a poslední třetina na nákup zbraní
- Pravidelné příjmy ISIS jsou odhadovány na 1,5 a 2,5 miliardy dolarů ročně, denní příjmy se pohybují kolem dvou až tří milionů dolarů. Ještě v červenci to byl „pouze“ jeden milion dolarů denně (zdroj: CNBC)
- Minimálně 36 milionů dolarů získal Islámský stát prodejem historických památek uloupených v Sýrii. (Zdroj: FINMAG)
- ISIS v kasárnách severoirského Mosulu, ze kterých uprchla celá druhá divize irácké armády, ukořistili americkou výzbroj za téměř miliardu dolarů. Ve městě potom ovládli pobočku centrální banky. V jejích trezorech bylo 500 miliard iráckých dinárů, v přepočtu 425 milionů dolarů. (Zdroj: FINMAG) Navíc jim americká armáda omylem shodila další zbraně (článek Část zbraní shodili Američané bojovníkům Islámského státu místo obráncům Kobani
- ISIS (podle údajů OSN) nyní ovládá čtyřicet procent irácké roční produkce pšenice, V provincii Ninive ovládají všech devět sil a sedm dalších mají pod kontrolou v jiných provinciích. Machmúrské silo má kapacitu 250 tisíc tun, což představovalo osm procent roční produkce Iráku v roce 2013. (Zdroj: iDnes)
- Militantní skupiny ISIS obsadili ropná pole a rafinérie v severním Iráku a nelegálně přes prostředníky vyvážejí ropu do Turecka a dalších států za velmi nízké ceny. Nezpracovaná ropa je rafinována v iráckých zařízeních a smíchána s „legálně získanou“ ropou Severoirácké administrativy. Skrz ropovody je pak poslána do tureckého přístavu Ceyhan, kde je prodávána na světové trhy. Všechny národy pak tuto ropu kupují a nepřímo podporují Islámský stát i přes fakt, že většina zemí organizaci považuje za teroristickou organizaci. (Zdroj: WERTYZreport)
- ISIS získal letos jen z únosů a výkupného, zejména za evropská rukojmí, nejméně 20 miliónů dolarů. Výpalné a další kriminální činnost v dobytých městech mu přinášejí měsíčně několik miliónů. (zdroj: Novinky.cz)
Co chystá islámský stát? Likvidace západní ekonomiky a kultury a nastolení chalífátu
Bezpochybně je v plánu tzv. „ekonomický džihád“. V tomto článku jsou uvedena základní fakta, která vychází z publikace „Al-Káida vyzývá k ekonomickému džihádu proti Americe, Izraeli a celému Západu“
Al-Káida v publikaci radí džihádistům provádět útoky na zahraniční ropné tankery a strategické námořní cesty v nové celosvětové ekonomické válce proti USA. Generál Jerry Boykin, bývalý zástupce ministra obrany za vlády George W. Bushe, uvedl, že: "islámští teroristé jsou si velmi dobře vědomi americké závislosti na blízkovýchodní ropě, vědí, že naše ekonomika je křehká a může být značně ohrožena náhlým zvýšením světových cen ropy….Je zřejmé, že se budou snažit útočit na naše slabá místa a ropa je bezesporu jednou z našich největších slabin."
Cílem je zničit západní ekonomiky, a tím omezit naší schopnost zastavit nebo dokonce zpomalit vznik chalífátu a islámského státu. (zdroj: globaleconomicwarfare.com, Bill Gertz)
Publikace současně vyzývá k „džihádu proti kapitalismu a úplně se zřeknutí všech forem kapitalismu včetně západního finančního systému.“ Cílem džihádu je podle této publikace:
- útok na ropnou infrastrukturu a dopravu a současně jednoznačně a citelně poškodit západní ekonomiky
- přímé ohrožení velkých západních firem, a to zejména těch, které podnikají na Blízkém východě
- odstranění globálního finančního a bankovního systému, který umožnil zotročení muslimů
- při platebních transakcích používat zlato místo petrodolarů, s cílem vyvolat kolaps amerického dolaru
- zhroucení západního finančního a ekonomického systému jako základní podmínky pro konečné vítězství islámu a vybudování chalífátu.
Kevin Freeman, odborník na ekonomické války, uvedl již v roce 2005 časový harmonogram Al-Káidy při vedení války proti Západu, který obsahoval podněcování arabského povstání a poté zahájení kampaně pro vedení ekonomické války.
"Vždy to byla ekonomická válka," řekl Freeman. "Od prvních útoků na World Trade Center až do současnosti, al-Káida použila při vedení ekonomické války scénáře podle vzoru čínské doktríny tzv. neomezené války….Naši nepřátelé vědí, že zastavení dodávek ropy, destabilizace akciového trhu nebo kolaps dolaru je úspěšná cesta k likvidaci USA.“
Cílená kampaň o krutých teroristech
Hospodářské noviny uveřejnily letos 22. října zajímavý rozhovor s Janou Hybáškovou, vedoucí delegace Evropské unie v Iráku (celý rozhovor je zde).
V něm uvádí mj, že ISIS vede psychologickou válku a ví, že „Čím více o sobě dáte vědět, jak jste násilný, tím více stoupá určitý typ vašeho společenského statusu. Islámský stát to už má vyzkoušeno. Stačí šířit informace o krutosti a nemusíte už tolik zabíjet. A oni navíc zabíjejí. Umožnilo jim to zpočátku velmi rychlou expanzi. Západ se jich pak víc bojí.“
A dodává: "Islámský stát je určitě stát organizovaného zločinu. Je to jeden ze závažných prvků, který si nechceme připustit. Přitom jde o modelovu situaci, která se může opakovat na území rozpadlých států s menšinami, které se cítí ohroženy, a s nerostným bohatstvím….Zpočátku byl IS financován z prostředků soukromníků …. Teď máme informace, že klíčový je nyní zřejmě obchod s ropou. Pak je to vnitřní ekonomika, daň z hlavy za ochranu neislámských obyvatel, která má být podle našich informací až pět dolarů za týden u křesťanských rodin, které mají větší pozemkové vlastnictví. IS vybírá i vnitřní cla a daně. Navíc je tu obchod se ženami, dětmi, s lidskými orgány a se starožitnostmi. Příjmy z tohoto obchodu jsou nezanedbatelné. Násilí tu zakrývá organizovaný zločin."
Na otázku, zda se mají Evropané obávat návratu bojovníků, kteří bojovali za ISIS odpovídá: „Obavy jsou na místě. Vidím tu ale závažnější problémy, například ohrožení leteckého provozu. Nebo narušení světového obchodu s ropou. Vážným problémem jsou teď hlavně uprchlíci. Máme v okolí Evropy 25 milionů uprchlíků a je čas s tím něco dělat. Část bude muset Evropa přijmout a určit, kteří uprchlíci jsou legální a kteří nelegální a ty nelegální odsunout. Bude to něco stát. Ekonomicky by bylo výhodnější jim zajistit maximální ochranu tam, kde jsou, nebo jim někde mimo Evropu zajistit bezpečné útočiště. Zmírnilo by to nebezpečí terorismu v Evropě.“
Psali jsme také:
K radikálnímu islámu se v Německu začínají hlásit tisíce podporovatelů
Skrytá kamera: život v syrském městě Raqqa ovládaném islámským státem
Sestřelí bojovníci islámského státu civilní letadlo? Německá tajná služba varovala poslance
Část zbraní shodili Američané bojovníkům Islámského státu místo obráncům Kobani
Islámský extremismus v Evropě aneb Evropo, budeš platit, vyhlazení je na programu!
Islámská hrozba mění svět
Německý občan poprvé obviněn z účasti v extremistické skupině islámský stát
Francouzský ministr vnitra: stovky našich občanů bojují v teroristických skupinách islámského státu v Iráku a Sýrii
Německý ministr vnitra zakázal činnost teroristické organizace "islámský stát"
Máme extremismus pod kontrolou?