Webový server OZW772 propojuje systémy HVAC s přístroji elektrické instalace

Webový server OZW772 propojuje systémy HVAC s přístroji elektrické instalace
Autor fotografie: Siemens, s.r.o.|Popisek: Webový server OZW772
24 / 03 / 2015, 09:00

Společnost Siemens uvedla na trh verzi V5.2 svého osvědčeného webového serveru OZW772 s vestavěným indikátorem spotřeby energie.

  • Společný vzdálený přístup k regulátorům HVAC řady Synco a elektrickým přístrojům s rozhraním KNX
  • Možnost integrace až 230 komunikačních objektů sběrnice KNX v S-módu
  • Záznam trendů s hlášením zasílaným prostřednictvím e-mailu

Vedle vzdáleného přístupu k regulátorům řady Synco podporuje nová verze serveru také přístup ke komunikačním objektům v S-módu přístrojů zapojených v síti KNX. Stávající instalace web serveru OZW772 lze na verzi V5.2 převést snadnou aktualizací firmwaru.

Webový server OZW772 ve verzi V5.2 poprvé umožňuje přistupovat z jednoho webového serveru jak k HVAC (Heating, Ventilation and Air Conditioning ) regulátorům řady Synco, tak k dalším přístrojům připojeným ke sběrnici KNX. To značně usnadňuje obsluhu zařízení a sběr i analýzu údajů současně v obou soustavách. Jde o vlastnost důležitou při integrovaném použití technologie značky Siemens, díky které lze při realizaci komplexních úloh nyní nabídnout ucelená ověřená řešení. Tato komplexní řešení umožňují díky automatické výměně údajů mezi primárními zařízeními soustav topení, větrání a klimatizace (HVAC) a prostorovými přístroji dosahovat významných úspor energie.

Webový server OZW772 ve verzi V5.2 podporuje až 250 regulátorů Synco a lze k němu připojit až 230 komunikačních objektů sběrnice KNX. Komunikační objekty se připojují za použití programového nástroje ETS (Engineering Tool Software) a rozhraní KNXnet/IP, které je integrované do webového serveru.

Nově webový server OZW772 nyní nabízí také záznam časového průběhu sledovaných veličin s periodou vzorkování, kterou si uživatelé mohou libovolně zvolit v rozmezí od jedné vteřiny do jednoho dne. V případě potřeby server pošle uložené časové průběhy elektronicky až na dvě různé adresy.

Další novinkou webového serveru OZW772 verze V5.2 je možnost připojení přes portál Synco IC. Ten zajistí uživateli jednoduchý a bezpečný vzdálený přístup k jeho zařízení. Výhodou je, že není potřeba pevná IP adresa, forwarding dynamické IP adresy, ani nastavení port forwardingu (NAT/PAT) v routeru. Portál navíc nabízí další funkce jako například centrální správu uživatelů, zobrazení přehledu zařízení, stavu indikátorů spotřeby a poruch, odesílání poruchových hlášení e-mailem, zabezpečenou šifrovanou komunikaci (https) a další.

Propojení mezi regulátory Synco HVAC a elektrickými přístroji v síti KNX nabízí vedle jednodušší obsluhy zařízení také možnost realizovat nové provozní scénáře, zejména pokud jde o sběr a analýzu údajů a na nich založenou optimalizaci chování provozních zařízení. Například lze dát do vzájemného vztahu zaznamenané historické hodnoty teploty a spotřeby energie a zobrazit závislost mezi nimi. S použitím zaznamenaných údajů o spotřebě energie a pracovním režimu a žádaných hodnot řízených veličin lze také snadno ověřit účinnost opatření přijatých za účelem snížení spotřeby energie.

Server OZW772 je spolehlivý webový server regulátorů řady Synco pro automatizaci technických zařízení v budovách (Synco 700, RXB/RXL, RDG/RDF/RDU, Synco living), umožňující ovládat a řídit chod zařízení odkudkoliv prostřednictvím internetu, a tak přispívat k hladkému a hospodárnému provozu v budově. Jako uživatelské rozhraní může být použit libovolný webový prohlížeč, ve kterém se zobrazí přehledné schéma technických zařízení v budově se všemi důležitými nastaveními. Případné závady na zařízení nebo požadavky na údržbu hlásí server provozovateli zařízení prostřednictvím elektronické pošty. Při použití webového rozhraní API (Application Program Interface) lze server začlenit také do jiných systémů.

Novou verzi firmwaru pro webový server V5.2 lze stáhnout na www.siemens.cz/ozw772 a nainstalovat ji na jakýkoliv již používaný web server OZW772. Tímto webovým serverem lze modernizovat také všechny stávající sestavy Synco-KNX.

Autor: Siemens, s.r.o., lenka.bernklauova@siemens.comwww.siemens.cz

Psali jsme také:

Křižovatkou jedině na zelenou

Odolné čtečky Siemens SiPass integrated

 

 

 

 

 

Tagy článku