"Šílená útočnice" ze Žďáru je nebezpečná a musí za mříže.

&quote;Šílená útočnice&quote; ze Žďáru je nebezpečná a musí za mříže.
Popisek: Ilustrační foto
18 / 06 / 2015, 12:45

Znalci tvrdí, že Barbora Orlová, která na podzim zaútočila ve Žďáru nad Sázavou, je nebezpečná okolí a kvůli hrozbě dalšího útoku nesmí zůstat na svobodě.

Informaci zveřejnil server aktualne.cz. Státní zástupce již dříve zastavil trestní stíhání vražedkyně ze Žďáru nad Sázavou a to kvůli její nepříčetnosti v době útoku. Pokud by jej nezastavil, hrozilo by jí odnětí svobody v délce 15 až 20 let nebo i výjimečný trest. 

Rodiče šestnáctiletého Petra Vejvody ubodaného loni ve škole ve Žďáru nad Sázavou podali stížnost proti zastavení trestního stíhání a celým případem se bude zabývat Vrchní soud v Olomouci.

"Rodiče zavražděného studenta nesouhlasí se zastavením trestního stíhání "šílené útočnice"

Barbora Orlová byla kvůli tomu, že je nebezpečná svému okolí, umístěna do detenčního ústavu s mřížemi a přísným režimem, a nikoliv do běžné psychiatrické léčebny. Na závěru se shodli soudní znalci s tím, že je schopná kdykoliv podobný čin znovu opakovat.  Už před dvěma roky totiž zaútočila na žáky v Havířově a ani za jeden čin není trestně odpovědná, protože je spáchala v nepříčetnosti.

Problematikou zajištění lepší bezpečnosti ve školách se budou zabývat odborníci na letošním Prague Fire & Security Days 2015.

 

Tagy článku