Celníci na jižní Moravě posílí kontroly v terénu

Celníci na jižní Moravě posílí kontroly v terénu
Autor: Generální ředitelství cel|Popisek: Celní správa ČR
03 / 07 / 2015, 16:45

Posílení hlídek v nepřetržitém 24-hodinovém provozu a zintenzivnění kontrol v blízkosti státních hranic je výsledkem jednání zástupců Celního úřadu pro Jihomoravský kraj a vedení Odboru cizinecké policie KŘP Jihomoravského kraje

S ohledem na zvyšující se záchyty nelegálních imigrantů na jižní Moravě rozhodlo se vedení celního úřadu a odboru cizinecké policie, že je v této situaci nutné koordinovat postup obou bezpečnostních sborů.

Celní úřad prakticky ihned zintenzivní kontroly mobilních hlídek v terénu, které se střídají v nepřetržitém provozu. V rámci běžné kontrolní činnosti zaměřené zejména na pátrání po zboží, které uniklo dohledu celních orgánů, se jejich dohled zacílí i na nelegální imigranty.

Všechny hlídky budou vybaveny nezbytnými informacemi pro identifikaci podezřelých vozidel i osob a v případě jejich záchytu budou postupovat ve spolupráci s cizineckou policií. Obdobně celníci poskytnou policii nezbytnou součinnost při kontrole především nákladních vozidel zajištěných celními závěrami.

Při kontrolách bude využit i mobilní velkokapacitní rentgen, který během několika minut zkontroluje celý kamion. Současně budou také posíleny hlídky se služebními psy. Počty ani lokality nebudou z taktických důvodů zveřejňovány.

Podívejte se na video, jak pracuje mobilní rentgen: (zdroj Youtube, Jagello2000)

 
por. Mgr. Lada Temňáková
Tisková mluvčí CÚ pro Jihomoravský kraj

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace