G4S úspěšně završila proces kolektivního vyjednávání a s odbory podepsala kolektivní smlouvu

G4S úspěšně završila proces kolektivního vyjednávání a s odbory podepsala kolektivní smlouvu
20 / 07 / 2015, 16:15

Společnost G4S, přední poskytovatel komplexních bezpečnostních řešení, úspěšně završila proces kolektivního vyjednávání se všemi dvanácti odborovými organizacemi, které u ní působí, uzavřením kolektivní smlouvy.

Jedná se o odborové organizace zastupující zaměstnance G4S Secure Solutions (CZ) a smlouvu pro roky 2016 a 2017 a odborové organizace zastupující zaměstnance G4S Cash Solutions (CZ) a smlouvu pro období zbývající části roku 2015 a roku 2016.

„Management společnosti G4S si plně uvědomuje, že nedílnou součástí dobře fungující firmy jsou její zaměstnanci. Úspěšné uzavření kolektivních smluv v obou divizích G4S Secure Solutions (CZ) a G4S Cash Solutions (CZ) potvrzuje, že G4S je jedním z nejlepších zaměstnavatelů v náročném oboru soukromé bezpečnosti. Tímto krokem chceme nejen klientům navenek deklarovat svou personální stabilitu a vysokou kvalitu poskytovaných služeb,“ uvádí Josef Svoboda, Managing Director G4S Česká republika.

U G4S Secure Solutions (CZ) působí celkem devět odborových organizací zastupujících zaměstnance fyzické ostrahy po celé České republice včetně zaměstnanců působících při ostraze jaderných elektráren. „Jsme také rádi, že proces je uzavřen. Kolektivní smlouva garantuje zaměstnancům G4S vedle práv vyplývajících z právních předpisů i výhody plynoucí ze sociálního programu a mzdového řádu. Mezi některé z nich patří například nárok na stravenky, peněžité dary při dárcovství krve a dále odměny při pracovních či životních výročích apod.,“ říká Ladislav Vobr, předseda odborové organizace zastupující zaměstnance ostrahy Jaderné elektrárny Temelín. V G4S Cash Solutions (CZ) působí tři odborové organizace.

G4S se podařilo i ve složité situaci, která na trhu bezpečnostních služeb dlouhodobě panuje a plyne zejména z podfinancovanosti těchto služeb, uzavřít kolektivní smlouvu před koncem období, na které byla platná.

Tisková zpráva

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace