Americké F-16 útočí proti IS poprvé z turecké vojenské základny

Americké F-16 útočí proti IS poprvé z turecké vojenské základny
Autor fotografie: US Air Force / flicker.com / |Popisek: Foto z bojové mise 17.června 2015, v Bagramu Airfield, Afghánistán
13 / 08 / 2015, 10:00

USA dnes zahájily vzdušné útoky proti cílům IS v Sýrii.

Informaci dnes zveřejnila americká armáda (zdroj: reuters.com) s tím, že "cíle islámských radikálů byly zasaženy". Pentagon se dohodl s tureckou vládou, že na letecké základně Incirlik v jižním Turecku umístí šest stíhaček F-16 a 300 příslušníků armády, kterí tam byli přemístěni z letecké základny v Itálii.

F-16 Fighting Falcon startují ze základny Incirlik (YouTube, vor033):

Turecké stíhačky zaútočily koncem července na pozice radikálů islámského státu v Sýrii. Turecko také urychleně buduje na syrských hranicích plot a jeho neprostupnost bude zajišťovat nejméně 20 000 vojáků.

Turecká letadla bombardovala kromě základen IS také tábory Strany kurdských pracujících (PKK) v sousedním Iráku.

Autor foto: US Air Force

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.