„Pomalá televize“ má úspěch i v Česku. Pořad Slow TV přesáhl 1 milion zhlédnutí

„Pomalá televize“ má úspěch i v Česku. Pořad Slow TV přesáhl 1 milion zhlédnutí
Autor fotografie: TAKTIQ|Popisek: SLOW TV
17 / 08 / 2015, 14:45

Projekt Slow TV, který přináší do českého prostředí fenomén dlouhotrvajících, nepřerušovaných přímých přenosů ze zajímavých míst, byl spuštěn 30. června 2015 v rámci internetové televize Playtvak.cz.

Již na konci července se Slow TV stal nejsledovanějším pořadem portálu a v půlce srpna 2015 navzdory vrcholící letní sezóně překonal hranici jednoho milionu zhlédnutí. Pořad Slow TV produkuje společnost TAKTIQ Communications pro provozovatele serveru Playtvak.cz, společnost MAFRA.

Koncept českého pořadu Slow TV je inspirovaný úspěchem zahraničních projektů tzv. pomalé televize. Program přináší dlouhotrvající, ničím nerušené přímé přenosy ze zajímavých míst, které působí zklidňujícím dojmem. Promyšlená volba scény, redakční vedení a interakce s diváky však zajišťuje napětí i tam, kde by se na první pohled dala čekat nuda.

Pořad Slow TV na serveru Playtvak.cz každý den nabízí 3 nepřetržité přímé přenosy a 1 až 2krát měsíčně vysílání speciálního eventu. V rámci Slow TV se svou sledovaností i konceptem zcela vyjímá pořad Planespotting, záběr na ranvej pražského letiště v reálném čase spolu se zvukem komunikace z řídicí věže a nástrojem Flightradar, který umožňuje identifikovat sledované letadlo. Realizačnímu týmu Slow TV se zde podařilo vytvořit v prostředí českého internetu službu, která ani ve světě dosud nemá obdoby.

„Z počtu 1 milionu zhlédnutí v prázdninovém čase máme velkou radost a zároveň je to ukazatel, že jsme zdaleka nevyčerpali potenciál tohoto formátu. V dohledné době chceme ještě technologicky a redakčně vylepšit stávající vysílání, zvláště Planespotting, a přinést nová podobně atraktivní témata ze světa dopravy, přírody i lidské práce,“ říká vedoucí projektu Ivan Sobička ze společnosti TAKTIQ Communications.

Pořad Slow TV je zajímavý i z technologického hlediska. Televizní vysílání totiž plně zajišťují IP kamery, jež měly dříve své místo pouze v oblasti zabezpečení. Realizační tým intenzivně spolupracuje s experty v této oblasti ze společností Axis Communications a NetRex, kteří pro projekt vytvořili speciální hardwarové a softwarové instalační řešení. Tato spolupráce se osvědčila již v roce 2013, kdy stejný tým zajistil první přímý videopřenos ze stratosféry v ČR v rámci projektu Stratocaching. 

Další informace o Slow TV najdete:

Online vysílání: www.slowtv.cz nebo //slowtv.playtvak.cz/

Facebook:  //www.facebook.com/slowtv.cz

Redakční email: slowtv@playtvak.cz

 

Tagy článku