Bitevníky L-159 dorazí do Iráku v polovině září

Bitevníky L-159 dorazí do Iráku v polovině září
Autor fotografie: © Milan Nykodým, Česká republika|Popisek: Aero L159 ALCA
08 / 09 / 2015, 14:45

Po roce po podpisu smlouvy dorazí konečně česká vojenská letadla do Iráku

O tom, že Ministerstvo obrany ČR odprodá prostřednictvím Aero Vodochody Aerospace 15 bitevníků do Iráku za cenu přesahující miliardu korun jsme informovali 29. srpna 2014.

Kontrakt ze strany ministerstva obrany zahrnuje patnáct letounů L-159. K letounům budou dodány zbraně i potřebná munice. Stát také tímto krokem získá asi 750 miliónů za letouny a asi 250 miliónů Kč na odvodech. Zahrnuje to v sobě také podporu obrannému průmyslu ČR.

V sobotu 5. září potvrdil pro server IraqiNews.com předseda iráckého parlamentního výboru pro bezpečnost a obranu, Hakim Zamili, že česká letadla "L-159" dorazí do země v polovině září.

Zamili dodal, že "v nadcházejících měsících se očekávají ještě dodávky korejských letadel, stejně jako stíhaček F-16 a ruských tanků" a konstatoval, že "že očekává zlepšení vojenské situace s ohledem na postupné vyzbrojování írácké armády."

Podívejte se na video uživatele Omar Alouhala o L-159 v Iráku:

Foto: soubor je licencován pod Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0 Generic licence,

AERO L-159 ALCA, autor: © Milan Nykodým, Česká republika (21 November 2011, 14:35)

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace