Policejní prezident informoval Vládu ČR o bezpečnostních opatřeních

Policejní prezident informoval Vládu ČR o bezpečnostních opatřeních
Autor fotografie: Policie ČR|Popisek: Brig. gen. Tuhý dnes přijatá opatření také zkontroloval.
14 / 09 / 2015, 18:45

Tisková zpráva

Policejní prezident brig. gen. Tomáš Tuhý se dnes dopoledne zúčastnil jednání Vlády ČR. Členy kabinetu informoval o bezpečnostních opatřeních, která česká policie přijala v souvislosti se včerejším rozhodnutím Spolkové republiky Německo o dočasném znovuzavedení hraničních kontrol na hranicích s Rakouskem.

Policejní prezident vládě sdělil, že vedení policie s okamžitou platností navelelo do služby 200 policistů. Jejich hlavním úkolem je monitoring a namátkové kontroly v česko-rakouském příhraničí. „Kontroly budou probíhat místně i časově flexibilně a nebudou nahrazovat stálou hraniční kontrolu. V následujících dnech budeme samozřejmě aktuálně reagovat na vývoj situace, především s ohledem na počet příchozích migrantů,“ řekl policejní prezident.

Poté navíc zkontroloval příhraniční místa v Jihomoravském kraji, aby si ověřil, že přijatá opatření se okamžitě plní. Policejní prezident konkrétně navštívil Drasenhofen a následně také česko-rakouskou hranici v Poštorné. Pozdravil se s policisty, kteří zde v rámci výkonu služby prováděli nařízené namátkové kontroly vozidel a diskutoval s nimi o přijatých opatřeních a možném vývoji situace.

Plk. Ing. Jana Macalíková
14.09.2015

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.