Policejní prezident informoval Vládu ČR o bezpečnostních opatřeních

Policejní prezident informoval Vládu ČR o bezpečnostních opatřeních
Autor fotografie: Policie ČR|Popisek: Brig. gen. Tuhý dnes přijatá opatření také zkontroloval.
14 / 09 / 2015, 18:45

Tisková zpráva

Policejní prezident brig. gen. Tomáš Tuhý se dnes dopoledne zúčastnil jednání Vlády ČR. Členy kabinetu informoval o bezpečnostních opatřeních, která česká policie přijala v souvislosti se včerejším rozhodnutím Spolkové republiky Německo o dočasném znovuzavedení hraničních kontrol na hranicích s Rakouskem.

Policejní prezident vládě sdělil, že vedení policie s okamžitou platností navelelo do služby 200 policistů. Jejich hlavním úkolem je monitoring a namátkové kontroly v česko-rakouském příhraničí. „Kontroly budou probíhat místně i časově flexibilně a nebudou nahrazovat stálou hraniční kontrolu. V následujících dnech budeme samozřejmě aktuálně reagovat na vývoj situace, především s ohledem na počet příchozích migrantů,“ řekl policejní prezident.

Poté navíc zkontroloval příhraniční místa v Jihomoravském kraji, aby si ověřil, že přijatá opatření se okamžitě plní. Policejní prezident konkrétně navštívil Drasenhofen a následně také česko-rakouskou hranici v Poštorné. Pozdravil se s policisty, kteří zde v rámci výkonu služby prováděli nařízené namátkové kontroly vozidel a diskutoval s nimi o přijatých opatřeních a možném vývoji situace.

Plk. Ing. Jana Macalíková
14.09.2015

Tagy článku