Dell Solutions Tour 2015 v Praze

Dell Solutions Tour 2015 v Praze
Autor fotografie: www.dell.cz|Popisek: Zástupce Západočeské univerzity v Plzni a Stanislav Hájek, Dell Česká republika s výhrou
08 / 10 / 2015, 14:45

Dell Solutions Tour přivezl do Prahy spoustu produktů a odhalil nejstarší běžící PowerEdge server v Česku

Praha, 8. října 2015 – Dell Solutions Tour – největší roadshow Dellu, která každoročně míří do velkých měst Evropy a blízkého východu, zamířila opět také do Prahy. Dorazilo na ni přes 300 návštěvníků, na které čekaly přednášky, odborné semináře a velká přehlídka produktů Dellu. Při příležitosti Dell Solutions Tour v Praze vyhlásil český Dell také výsledky letní soutěže, během níž hledal nejstarší funkční server PowerEdge v Česku.

Dell Solutions Tour každoročně představuje partnerům, zákazníkům a novinářům novinky ze svého portfolia a ukazuje jim i trendy budoucnosti, na kterých se Dell významně podílí. Letošní ročník se nesl ve znamení nových produktů z klientského portfolia, které přicházejí na trh s nástupem operačního systému Windows 10. Nechyběla ani témata spojená s oblastmi Enterprise a Future-ready IT, v nichž se v nadcházejících letech očekává rychlý vývoj. Zástupci Dellu Jiří Svatuška a David Tkáč představili návštěvníkům portfolio softwarových řešení Dell Software, které je v českém Dellu „nejmladší“ divizí. Své vize na akci dále nastínili i partneři Microsoft a Intel. Biljana Weber, generální ředitelka Microsoftu věnovala svůj blok transformaci Microsoftu a jeho vizi do budoucna v oblasti nového světa práce. Vlastimil Maar, Market Development Manager z Intelu pak promluvil k obecenstvu na téma technologie pro mobilní pracoviště budoucnosti.

V provozu 15 let a stále běží

Na Dell Solutions Tour v Praze vyhlásil Dell také výsledky své letní soutěže realizované u příležitosti oslav 20 let serverů PowerEdge. Cílem soutěže, rozdělené na partnerskou a čtenářskou část, bylo nalézt nejstarší funkční český server PowerEdge  u partnerů a zákazníků.

Soutěže se zúčastnilo celkem patnáct partnerů a zákazníků Dellu. Výherním serverem se stal exemplář Západočeské univerzity v Plzni. Ten je nasazen už od konce roku 1999 a na univerzitě je využíván dodnes pro uchovávání kamerových záznamů. Univerzita na něm provozuje vlastní aplikace a oproti původní pořízené konfiguraci je dovybaven větším pevným diskem, televizní kartou a kartou vlastní výroby, která se stará o přepínání video vstupu. Nový server Dell PowerEdge T20, který univerzita vyhrála, je v porovnání se starým 200krát rychlejší, má 200krát větší úložný prostor a celkově je o 40 procent úspornější. 

Správnou odpověď na otázku „Kolik dní byl v provozu nejstarší funkční server přihlášený v partnerské soutěži“ nejlépe tipla paní Milena Nováková. Výherkyně čtenářské části si odnesla nový širokoúhlý monitor Dell UltraSharp 3415W. 

Přehlídka obrněnců z řady Latitude Rugged

Součástí letošního DST byla také přehlídka „obrněného“ portfolia Dellu. Speciální notebooky a nově také tablet jsou určené k využití v extrémních podmínkách. V průběhu akce dostaly tyto počítačové tanky pěkně do těla - návštěvníci je mohli vyzkoušet v akváriu pod tekoucí vodou či zahrabané až po klávesnici v písku. V současnosti je Dell největším a také nejúspěšnějším dodavatelem těchto speciálů, řadu odolných notebooků doplnil nově také odolný tablet Latitude 12 Rugged. Dell nekonkuruje jen zajímavým hardwarem, ale také svými vysokými standardy poskytované podpory, jako je například ProSupport Plus pro počítače a tablety.

 

Dell Solutions Tour míří každý rok do velkých evropských měst, kde představuje partnerům, zákazníkům a novinářům novinky a zajímavosti z portfolia Dellu a jeho partnerů, jako jsou Microsoft nebo Intel. Tento rok zavítalo DST například již do Dublinu, Osla nebo Stockholmu. Celkem tento rok navštíví DST 18 evropských měst včetně Prahy.

Fotografie z celé akce Dell Solutions Tour 2015 v Praze naleznete zde.

O společnosti Dell

Společnost Dell naslouchá svým zákazníkům a přináší inovativní technologie, řešení a služby s přidanou hodnotou, kterým mohou zákazníci po celém světě důvěřovat. Pro více informací navštivte www.dell.cz

Dell World

Připojte se k nám 20. – 22. října na Dell World 2015! Vlajková loď Dell eventů je akcí, která spojuje technologické a obchodní profesionály, umožňuje jim networking, vzájemnou výměnu zkušeností a nápadů a tak pomáhá vytvářet lepší budoucnost pro všechny. Více naleznete na www.dellworld.com a sledovat můžete také #DellWorld na Twitteru.

Tagy článku