Mapa Berlína pro uprchlíky: Kde jsou zdarma právníci, ubytování i kurzy němčiny

Mapa Berlína pro uprchlíky: Kde jsou zdarma právníci, ubytování i kurzy němčiny
Popisek: Ilustrační foto
27 / 10 / 2015, 20:00

S mapami a informacemi pro uprchlíky se v poslední době doslova "roztrhl pytel". Multikulturní Evropa se předhání v pomoci uprchlíkům.

Pro miliony lidí potýkajících se s novým životem v nové zemi, je to "vynikající příklad, jak využít internet pro informování uprchlíků."

Google spustil aplikaci pro uprchlíky "Crisis Info Hub". Informace o trasách i ubytování

Největším problémem uprchlíků, kteří byli "vysídleni ze svých domovských zemí", je zvyknout si na život v nové zemi. Proto se tvůrci těchto webových stránek snažili ulehčit život uprchlíkům a sdílejí na webu všechny důležité informace, v tomto případě o životě v Berlíně. Na stránkách "arriving-in-berlin.de", vytvořených autory Hamidullahem Ehrarim, Mohammadem Yarim, Farhadem Ramazanalim a Alhadi Aldebsem jsou uvedeny všechny důležité informace na interaktivní mapě.

Mapa pomáhá uprchlíkům odpovědět na typické otázky nově příchozích do nové země a nového města: "Kde v Berlíně najdu bezplatné poradenské služby pro uprchlíky? Kde mohu navštěvovat zdarma kurzy němčiny? Kde najdu lékaře, který mluví persky? Kde najdu čítárnu, studovnu nebo kde se mohu bezplatně připojit k internetu?"

Webové stránky jsou přístupné v angličtině, arabštině a perštině. Jedná se o opensource projekt, který je závislý i na zpětné vazbě a příspěvcích od svých uživatelů.

Poznámka redakce: Bylo by vhodné aktualizovat také prodejny halal masa, mešity, modlitebny, komunitní centra a centra s největší koncentrací konkrétní komunity, aby bylo zcela jasné, kde je život nejméně bez problémů. Možná by stálo za to uvést i tzv. NO-GO zóny.

Zdroj: dnaindia.com

Tagy článku