Rakousko se brání obrovské vlně uprchlíků, postaví plot na hranicích se Slovinskem.

Rakousko se brání obrovské vlně uprchlíků, postaví plot na hranicích se Slovinskem.
28 / 10 / 2015, 11:00

Je to jen "technické řešení" tvrdí rakouská ministryně vnitra. Nejde o zavření hranic, jen o "kontrolu přílivu běženců".

Podle agentury AFP rakouská ministryně vnitra Johanna Mikl-Leitner nezmínila žádný časový rámec, kdy by měl plot na hranici se Slovinskem vzniknout. "Jde o to, abychom zajistili spořádaný vstup běženců do naší země, ne o zavření hranic," uvádí. "V posledních týdnech jsou skupiny migrantů stále netrpělivější, agresivnější a emotivnější," dodala.

Aktuálně podle ní přechází hranici 3000 až 8000 lidí. "Musíme se ale připravit, že jejich počet může vzrůst až na 12 tisíc," tvrdí. Zdroj: zpravy.aktualne.cz

1500 běženců s dětmi prorazilo rakouské zátarasy a vyrazilo pěšky do SRN.

Tolik diskutovaný žiletkový plot dostavěný 15. září nejdříve na maďarsko-srbských hranicích snížil počet uprchlíků ze 6 až 10.000 denně na pouhých 366.  V posledních dnech tato čísla ještě klesla na pouhých několik desítek uprchlíků denně. Podívejte se na aktuální statistiku maďarské policie za posledních 30 dnů, počty uprchlíků klesly na 30 a méně....

Primátor László Toroszkai příhraničního města Ásotthalom na jihu Maďarska zveřejnil videonahrávku, s ostrým vzkazem pro imigranty, kteří by se snad chtěli dostat nelegálně do Maďarska. 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.