Útok na uprchlíky s baseballovými pálkami i přepadání žen v německém Magdeburgu

Útok na uprchlíky s baseballovými pálkami i přepadání žen v německém Magdeburgu
Popisek: Ilustrační foto
01 / 11 / 2015, 18:00

Je mezi tím souvislost? Východoněmecké město Magdeburg není příliš bezpečné.

Ve východoněmeckém Magdeburgu dnes zaútočila skupina dvaceti až třiceti pachatelů ozbrojených baseballovými pálkami proti žadatelům o azyl. Terčem útoku byli dva Syřané ve věku 26 a 35 let, kteří utrpěli pohmožděniny a zranění v obličeji a byli ambulantně ošetřeni. Jednoho z výtržníků, 24 letého muže, policie zatkla. Informaci zveřejnil server zeit.de

Čtyři přepadení žen za měsíc
V minulých týdnech musely být právě v tomto městě posíleny policejní hlídky, protože během října došlo v městské části Neustadt ke čtyřem sexuálním útokům. Informaci zveřejnil německý server MDR Sachsen-Anhalt.
Podle něj byla začátkem měsíce znásilněna žena na Novoměstském hřbitově a jen o několik minut později na ní zaútočil znovu neznámý muž, ale tomu se již ubránila.
22. října další muž vyhrožoval místní ženě nožem a požadoval na ní sex. Ta začala křičet a útočník utekl.
Minulý víkend se cizinec pokusil zatáhnout 19 letou dívku do křoví. Mladá žena se naštěstí ubránila a muž opět utekl.
V pátek 30. října v časných ranních hodinách na Univerzitním náměstí se údajně pokusila skupina mužů znásilnit další dívku. Nicméně není jisté, zda byla skutečně znásilněna, protože je v nemocnici a není schopna vypovídat.
Podle výpovědí napadených žen se jedná o muže "jižního typu". Krátce po pátečním incidentu byli zatčeni tři podezřelí, ale ani policie ani státní zástupitelství nechce podat žádné bližší informace. Podle zdroje deníku MDR Sachsen-Anhalt se jedná o tři muže, žadatele o azyl z Afghánistánu. Tuto informaci nechtějí oficiální místa ani potvrdit, ani vyvrátit.

Identikit údajných pachatelů / autor Německá spolková policie
Identikit údajných pachatelů / autor Německá spolková policie

Útoky na ubytovny vzrůstají
Při dalším útoku na ubytovnu azylantů ve Freitalu u Drážďan byl jeden člověk lehce zraněn. 26-letý uprchlík utrpěl řezné rány na obličeji, když v noci vybuchla nálož vhozená oknem do ložnice. Pachatele se nepodařilo dopadnout.
Ve Výmaru v sobotu večer zase napadla parta asi 20 útočníků dva syrské uprchlíky ve věku 31 a 33 let, kteří postávali před ubytovnou. Ve stejný den vypukl požár i ve dvou uprchlických centrech, žháři zaútočili na obytné kontejnery v Dippoldiswalde i na prozatím prázdný hotel v Drážďanech. Ke zraněním sice nedošlo, ale ani v těchto případech nebyl viník dopaden. Žhářský útok byl dnes nahlášen i na ubytovnu v Dolním Sasku - v Sehnde nedaleko Hannoveru. Policie už podezřelého 43-letého muže zatkla.

Během tohoto roku došlo v Německu téměř k 580 útokům na ubytovny uprchlíků proti 198 útokům během minulého roku. Za 523 činů byli zodpovědní "pravicově motivovaní" pachatelé, u zbývajících 53 to také nelze vyloučit, uvedl mluvčí německého Spolkového kriminálního úřadu (BKA) Markus Koths. Dvě třetiny útoků přitom podle německého ministra vnitra Thomase de Maziera provedli lidé z bezprostředního okolí bez kriminální minulosti. Mluvčí BKA potvrdil zprávy médií o příslušném neveřejném hodnocení situace a hovořil přitom o "skutečně stále vážnějším problému". Podle novin Süddeutsche Zeitung a veřejnoprávní stanice NDR a WDR se spolková kriminální policie obává, že terčem nenávistných vůči cizincům mohou stát i provozovatelé ubytoven, politici a osoby, které by podle vzhledu mohly být považovány za azylanty. Zdroj: prvnizpravy.cz

Tagy článku