Německá tajná služba žádá okamžitou kontrolu proudu přistěhovalců. Jsou mezi nimi teroristé

Německá tajná služba žádá okamžitou kontrolu proudu přistěhovalců. Jsou mezi nimi teroristé
15 / 11 / 2015, 09:15

"Není vyloučeno, že s uprchlíky přicházejí do země i teroristé, i když to považujeme za méně pravděpodobné,"

Berlín 15. listopadu (ČTK) - Německo by mělo zavést "řádné procedury" při zvládání náporu tisíců běženců, kteří nyní míří do země. V rozhovoru pro dnešní vydání německého regionálního tisku to prohlásil předseda Spolkového úřadu pro ochranu ústavy (BfV) Hans-Georg Maassen. Reagoval tak na páteční masakr v Paříži, při němž teroristé zabili téměř 130 lidí.

Tajné služby včas varovaly evropské politiky před teroristickými útoky.

"Není vyloučeno, že s uprchlíky přicházejí do země i teroristé, i když to považujeme za méně pravděpodobné," konstatoval šéf německé kontrarozvědky. "Pro bezpečnostní složky je důležité, aby byly zavedeny řádné procedury při vstupu do Německa a při uplatňování azylového práva," řekl Maassen.

Jak je to "nepravděpodobné", jsme psali v článku "O čem jsme neměli vědět: Odsouzený islámský terorista se snažil dostat do Evropy mezi imigranty." Sicilská policie zatkla teroristu islámského státu Ben Nasru Mehdiho, který se skrýval mezi imigranty na lodi do Itálie. Informace neměla být zveřejněna, aby se zabránilo panice.

Šéf BfV uvedl, že uprchlická trasa ze Sýrie a Iráku přes Turecko, Řecko a Balkán je mimořádně nebezpečná. "Pro osoby s bojovým posláním by bylo riskantní a netypické, pokud by se chtěly dostat z Turecka do Řecka na lodi, která je může pohřbít," prohlásil Maassen.

Jak je cesta z Turecka do Řecka "nebezpečná", si přečtěte v článku "Turecké pláže plné uprchlíků. Pašeráci mají žně, nepřetržitým transportům nikdo nebrání, proč?" Někteří uprchlíci se dopravují na řecké ostrovy i na luxusních jachtách (zdroj: lesvosnews.net)

Předseda BfV zároveň varoval, že radikální islamisté usazení v Německu se mohou pokusit zverbovat čerstvé mladé síly z řad imigrantů. "Pozorujeme, že islamisté speciálně oslovují uprchlíky v azylových táborech. Víme už o víc než stovce takových případů," řekl.

Verbování radikálů probíhá ve velkém ve francouzských věznicích. Muslimové tvoří asi desetinu francouzské populace, co se týče osazenstva věznic, podílejí se na něm asi z šedesáti procent! Zařízení na předměstí Paříže, jako je největší evropská věznice Fleury-Mérogis je mnoho muslimských vězňů  vystaveno tlakům a působení radikálních muslimů.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace