Palestinští radikálové: "Zabij si svého Žida". Pro Izraelce jsou teroristické útoky každodenním traumatem

Palestinští radikálové: &quote;Zabij si svého Žida&quote;. Pro Izraelce jsou teroristické útoky každodenním traumatem
23 / 11 / 2015, 21:30

Evropané panikaří kvůli teroristickým útokům islámských radikálů, měli by se spíš učit u Izraelců.

Informaci jsme převzali ze serveru eretz.cz

Chtělo by se psát o zcela jiných událostech v Izraeli, než jsou teroristické útoky, ale pokud se o nich psát nebude, mohl by si někdo myslet, že tzv. Palestinská autonomní vláda je naprosto v pořádku a nechová se jako ti zlí hoši, kteří dělají problémy v Evropě. 

A možná, že právem, protože pokud by takový člověk posuzoval dění podle situace v OSN, které má jen na příští týden na programu 20 rezolucí proti Izraeli (ne nezešíleli jsme v redakci, to je pravda viz. link), musel by si myslet, že v Izraeli je vše v pořádku a jen ti Izraelci jsou ti agresivní.

Proti islámskému státu byla přijata jedna (!) rezoluce: Britský premiér David Cameron v sobotu označil přijatou rezoluci Rady bezpečnosti OSN o zdvojnásobení boje proti organizaci Islámský stát (IS) v Sýrii za klíčový moment, podporující jeho snahu o zahájení vzdušných úderů britských sil na pozice IS v Sýrii.

Tak tedy 23. listopadu dopoledne se dvě mladé arabské dívky zřejmě nepoučené o tom k čemu se používají nůžky, vyrazily do Jeruzalémských ulic zabít si svého žida. Jenomže se spletly, jejich obětí se stal sedmdesátiletý palestinský Arab z Betléma, který si vyjel do Jeruzaléma na nákup, se zraněním byl převezen do nemocnice. Byl zraněn také další člověk a to střepinou při střelbě, která následovala. Jedna z teroristek útok nepřežila, druhá byla převezena do nemocnice. 

Další teroristický útok se stal dnes večer  na silnici 443 u benzinové stanice Dor,  nedaleko Modiin, kde palestinský Arab nožem zavraždil vojáka Ziva Mizrachiho (18)  z jeruzalémské čtvrti Pisgat Zeev. další zraněnou z tohoto útoku byla mladá žena (22).

V Jeruzalémě se dnes konal pohřeb oběti včerejšího teroristického řádění v Gush Ezion Hadar Buchris a v USA pohřeb oběti z minulého týdne na témže místě, křižovatce Gush Ezion Ezry Jechiela  Schwartze.

Jádrem židovství je láska k životu, touha po jeho naplněni zde na tomto světě. To je vlastně ten hlavní rozdíl mezi judaismem a islámem.

V Izraeli opět řádila "čepel džihádu". Všichni arabští útočníci jsou po smrti.

Přehled teroristických útoků za posledních 24 hodin v Izraeli, 22. listopadu 2015:

Teroristický útok na křižovatce Gush Ezion. Při přípravě tohoto souhrnu teroristických útoků během posledních 24 hodin, došla informace o dalším teroristickém útoku na křižovatce Gush Ezion, ano na témže místě, kde došlo k útoku ve čtvrtek večer. Mladá žena byla pobodána palestinským Arabem, kterého zastřelili po činu voják, který yl nedaleko. Dívka byla s těžkým zraněním převezena do jeruzalémské nemocnice, kde svým zraněním podlehla.

Dnes v ranních hodinách na křižovatce Hativa merchavit v Samaří se pokusila palestinská teroristka s nožem zavraždit Židy, kteří tam stopovali. V tu chvíli k místu přijížděl autem bývalý starosta Oblastní rady Samaří Geršon Mesika. Když Mesika spatřil teroristku a taseným nožem v ruce, nepochyboval o jejích vražedných úmyslech. Autem na ni najel a srazil ji na zem. Dívka po té nůž zvedla a vstala s tím, že svůj úmysl dokončí, jeden z přítomných vojáků  na teroristku vystřelil. Teroristka byla zneškodněna. Jak později Mesika uvedl, když jel ve směru křižovatky Tapuach, spatřil mladou ženu s pokrytou hlavou a s nožem v ruce, tak mu bylo ihned jasné, o co se jedná. Geršonu Mesikovi bylo již vyhrožováno ze strany Hamásu.

Dnes dopoledne na křižovatce Kfar Adumim se srazila dvě auta, palestinský taxik a izraelské auto. Na místě nebyli nalezeni žádní poranění střelbou, ani nožem. Řidič izraelského vozu Šmuel Šapira (51) byl odvezen dobrovolníky „Ichud Hacala“ (podobná organizace první pomoci Červeného kříže) s lehhým zraněním do jeruzalémské nemocnice Hadasa Ejn Kerem. Zranění izraelského řidiče způsobil náraz palestinského taxiku do jeho auta. Svědci, kteří byli na místě srážky vypověděli, že Palestinec, který z taxiku vyběhl, měl v ruce nůž a izraelský řidič s ním zápasil. Palestinský taxikář – terorista byl poté se tam nacházejícími vojáky zastřelen. Případ dosud vyšetřují izraelské bezpečnostní síly.

Večer, 21. listopadu po 18.30 hodině na ulici David ha-melech v Kyriat Gatu se palestinský terorista pokusil zavraždit čtyři civilisty. Terorista pobodal 51 letého muže, dvě ženy ve věku 58 a 44 let a také pobodal 12 letou dívku. Všechny oběti byly převezeny do aškelonské nemocnice Bar-Zilai, kde lékaři stanovili, že u všech zraněných se jedná o bodná zranění v horní části těla a míra zranění je střední až těžká. Nutno zdůraznit, že zranění nejsou v ohrožení života. Na místě činu se shromáždili lidé, kteří omylem za teroristu považovali beduína z Segev Šalom, který se v tu chvíli nalézal v blízkosti místa činu. Povalili ho na zem a začali bít. Mohlo by dojít k nejhoršímu, kdyby na místo nepřijeli pohraničníci a beduína nevyprostili z davu rozlícených lidí. Raněného beduína pohraničníci odvezli také do aškelonské nemocnice, kde se mu dostalo ošetření a jeho zranění bylo posouzeno jako lehké.

Po několikahodinovém intenzivního pátrání, byl nakonec terorista nalezen a zadržen. Terorista, 18 letý Palestinec z oblasti Hebronu, který pracoval jako stavební dělník ve městě, ale bez povolení k pobytu na území Izraele, byl nalezen v úkrytu na dvoře jednoho z rodinných domů v Kyriat Gatu. Dům, na jehož dvoře se terorista skrýval, se nalézal relativně nedaleko místa činu. Také nůž, kterým se terorista pokusil zavraždit kolemjdoucí, se našel a byl předán do kriminalistické laboratoře ke zkoumání.

Tagy článku