Afghánistán: Sebevražedný atentátník zabil šest spojeneckých vojáků

Afghánistán: Sebevražedný atentátník zabil šest spojeneckých vojáků
Popisek: Letecká základna v Bagramu
21 / 12 / 2015, 16:45

Ve východním Afghánistánu dnes sebevražedný atentátník zabil šest zahraničních vojáků, dalších šest lidí výbuch zranil.

K útoku došlo na vojenské základně v Bagramu okolo 13.30 místního času a terorista byl podle všeho na motocyklu nebo jiném vozidle. K útoku se přihlásil Taliban na sociální síti. Taliban na twitteru uvádí 19 mrtvých vojáků a mnoho dalších zraněných.

Podle oficiálních informací však bylo zabito šest vojáků, dalších šest lidí bylo raněno. Počet úmrtí potvrdil brigádní generál William Shoffner.

"Jsme hluboce zarmouceni touto ztrátou," řekl Shoffer.

Bagrám je velká vojenská základna s letištěm, která se nachází asi 50 kilometrů severně od Kábulu. V Afghánistánu nyní působí zhruba 13 tisíc zahraničních vojáků NATO, z toho 300 Čechů.

Zdroj: BBC

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace