"Facebook není místo pro šíření nenávistných projevů"

&quote;Facebook není místo pro šíření nenávistných projevů&quote;
Autor fotografie: Facebook|Popisek: "Online Civil Courage Initiative"
19 / 01 / 2016, 07:00

Facebook chce důsledně mazat všechny rasistické, extrémistické a xenofobní příspěvky.

Facebook zahájil evropskou kampaň v boji proti extremismu a nenávistným výrokům na internetu, oznámilo včera vedení firmy, informuje americký Time. 

Největší sociální síť představila svoji iniciativu pod názvem "Online Civil Courage Initiative" v Berlíně a slibuje si díky marketingové kampani za milion dolarů, že zastaví extrémistické příspěvky v sociálním médiích.

"Nenávistné komentáře nemají co dělat v naší společnosti, a to ani na internetu," uvedla Sheryl Sandbergová ve svém prohlášení. "Facebook není místo pro šíření nenávistných projevů nebo místem k podněcování k násilí."

Iniciativa přichází po kritice, že Facebook důsledně neprosazuje svoje pravidla, která zakazují šikanování, obtěžování a sprosté výrazy. Facebook také najal firmu pro sledování a odstraňování rasistických příspěvků v Německu, uvedla agentura Reuters.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace