Za nelegální překročení hranice okamžité vyhoštění. Chceme ochranu hranic a referendum o kvótách

Za nelegální překročení hranice okamžité vyhoštění. Chceme ochranu hranic a referendum o kvótách
01 / 03 / 2016, 12:30

Úsvit dnes předloží podstatné zpřísnění vládního zákona o ochraně hranic.

„Chceme zavést povinnost vyhlásit krizový stav v případě masové imigrace. Pokud za takové situace překročí imigrant nelegálně státní hranici, bude to podle našeho návrhu automatický kvalifikováno jako trestný čin. Prvním postihem pro takového imigranta bude okamžité vyhoštění a ztráta možnosti získat azyl. Jedině tímto tvrdým přístupem zabezpečíme, že se nedostaneme do stejné pasti, v jaké je dnes Německo či Švédsko,“ řekl na tiskové konferenci Marek Černoch.

Zcela nevyhovující je vládní návrh, který se má dnes projednávat ve druhém čtení. Český systém ochrany hranic má být postaven na existenci schengenského prostoru. Tedy prostoru, který je dnes již mrtvý. Zákon je nutné zcela přepracovat a to tak, aby Česká republika měla opět možnost plnohodnotně chránit své hranice.

Vojenský analytik: "Je pozdě. Můžeme čekat islámskou invazi."

"Na schůzi chceme slyšet odpověď, kdy začneme chránit české hranice. Totální konec schengenského prostotu je na spadnutí," uvádí se v dnešní tiskové zprávě Úsvitu - Národní koalice.

„Nelegální imigranti včera beranidlem prorazili plot na řecko-makedonské hranici. Budeme chtít mimořádný bod sněmovny a na něm zaúkolovat vládu, aby konečně začala chránit české hranice,“ dodal Marek Černoch.

Druhým bodem, který budeme chtít přednostně projednat je referendum o přerozdělovacích kvótách. Je to návrh, který již minulý rok Úsvit předložil.

„Tleskáme maďarskému premiérovi Orbánovi, který minulý týden oznámil vypsání referenda o odmítnutí kvót v Maďarsku. Nemůžeme zavádět přerozdělovací kvóty, když s tím občané nesouhlasí. Koneckonců s těmi cizími imigranty nebude žít ani pan Sobotka, ani jiný člen vlády, kteří je sem chtějí přijmout ale právě obyčejní občané,“ řekl poslanec Martin Lank.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace