FAB vyvinul dálkově ovládaný zámek – stačí otisk prstu nebo mobil

FAB vyvinul dálkově ovládaný zámek – stačí otisk prstu nebo mobil
Autor fotografie: ASSA ABLOY|Popisek: dálkově ovládaný zámek FAB ENTR.
09 / 03 / 2016, 09:00

Průlom v oblasti zabezpečení domácností přináší česká značka FAB a její letošní novinka – dálkově ovládaný zámek FAB ENTR.

Patentovaný uzamykatelný systém byl vyvinut v továrně v Rychnově nad Kněžnou, prodávat se bude po celé Evropě. FAB ENTR umožňuje odemykat pouhým otiskem prstu, mobilním telefonem, dálkovým ovládáním nebo PIN klávesnicí. Zvyšuje zabezpečení vašeho domova, umožňuje navolit přístupy různým lidem a po zabouchnutí umí automaticky zamknout na dva západy.

dálkově ovládaný zámek FAB ENTR.

FAB ENTR funguje na jednoduchém principu. Jeho základem je cylindrická vložka ve čtvrté, tedy nejvyšší třídě zabezpečení. Na vložce je ale navíc nainstalovaný bezdrátový motorický zámek. „FAB ENTR tak vlastně odemyká za vás. Vy si jen vyberete, který způsob ovládání je pro vás nejpohodlnější,“ říká Jan Hrnčíř, bezpečnostní odborník ze společnosti ASSA ABLOY, která v Čechách značku FAB vlastní.

Zvolte si ideální způsob odemykání

K dispozici je tak několik možností. Zvolit můžete dálkové ovládání, které pouhým stiskem tlačítka zámek odemkne, klávesnici, na které stačí zadat PIN, nebo čtečku otisků prstů. Na ni jen přiložíte prst a je rázem odemčeno. Využít ale lze i váš mobilní telefon. Pokud máte operační systém Android 4.4 a vyšší, nebo iPhone s iOS 7 a víc, stačí si stáhnout jednoduchou aplikaci, kterou budete dveře odemykat. FAB ENTR je ale samozřejmě dodáván i s klasickými klíči.

Potřebujete, aby k vám domů třeba někdo přišel zalít kytky? I na tuto možnost FAB ENTR myslí. Nemusíte řešit zdlouhavé předávání klíčů, vybranému člověku přidělíte PIN nebo mu do mobilu pošlete přístupové údaje k mobilní aplikaci. Obojí pak můžete jednoduše smazat a přístupové údaje z mobilu ani nejdou přeposílat dál. Nehrozí tak žádné zneužití.

dálkově ovládaný zámek FAB ENTR. - ČTEČKA PRSTU

Zabouchnuté dveře? Není problém

Další výhodou motorického zámku FAB ENTR je fakt, že pokud dveře zabouchnete, už se nemusíte obtěžovat se zamykáním, lze jej totiž nastavit tak, že zamkne sám. „To je výhoda pro ty, co třeba zamykat zapomínají. S ENTRem se vám také nestane, že si klíče zabouchnete doma. Stačí zmáčknout dálkové ovládání nebo použít jiný způsob a dveře jsou rázem odemčené. Pak do nich stačí jen strčit a jste zase doma,“ vysvětluje Hrnčíř.

FAB ENTR je český výrobek, který byl vyvinut v továrně v Rychnově nad Kněžnou. Prodávat se bude po celé Evropě včetně Německa, Velké Británie nebo Švédska.

Dodávat se bude v několika verzích. Půjde vlastně o takovou skládačku, kdy si sami vyberete, co budete chtít. „Nejlepší je se domluvit u certifikovaného zámečníka FAB. Ten s vámi probere, jak dlouhou vložku budete potřebovat i zda pro vás bude vhodnější dálkové ovládání, PIN klávesnice nebo třeba jen mobilní aplikace. Jednotlivé balíčky se pak budou lišit i cenově, nebudete muset platit za to, co nevyužijete,“ doplňuje Jan Hrnčíř.

Zapomeňte na dráty

FAB ENTR funguje na 12V baterii, takže nemusíte natahovat žádné dráty. V balení je samozřejmě i nabíječka. Pozor, ta je ale na 12V, rozhodně si s ní nenabíjejte svůj mobilní telefon. Zámek má jednoduchý displej s kontrolkou stavu baterie, pokud ta dochází, upozorní vás i zvukové znamení.

Zprovoznění motorického zámku je velmi jednoduché, vložka se instaluje prakticky stejně jako klasická cylindrická vložka, nastavení samotného zámku pro jednotlivé způsoby ovládání je intuitivní, v balení najdete i jednoduchý návod včetně obrázků.

dálkově ovládaný zámek FAB ENTR - DÁLKOVÝ OVLADAČ

Více informací naleznete na webu www.fab.cz/ENTR  

Tagy článku