Strach z migrace není rasismus

Strach z migrace není rasismus
11 / 03 / 2016, 13:15

Imigrace je pro britské voliče jedním z největších zdrojů obav před červnovým referendem o setrvání Británie v Evropské unii.

Londýn - Arcibiskup z Canterbury Justin Welby, který je duchovní hlavou anglikánů, vyzval k debatě o strachu z migrace. Britští voliči, kteří se jí obávají, by neměli být označováni za rasisty, řekl Welby v rozhovoru, který dnes otiskl parlamentní magazín The House.

Welby řekl, že je smířen s tím, že debata o uprchlících vyvolává hluboké spory, ale obavy voličů z dopadu na jednotlivé obce jsou podle něj oprávněné. "Existuje tendence říkat, že tihle lidé jsou rasisté, což je nepřijatelné, naprosto nepřijatelné," řekl arcibiskup o lidech, kteří se migrační krize obávají.

"Je tu opravdový strach: jaký to bude mít dopad na bydlení? Jaký to bude mít dopad na pracovní místa. Jaký to bude mít dopad na přístup ke zdravotnickým službám? Je opravdu důležité, abychom tuto obavu slyšeli a reagovali na ni," prohlásil Welby, který je duchovní hlavou zhruba 85 milionů anglikánů ve 165 zemích.

Welby se rovněž vyjádřil k samotnému rozhodování Britů o případném vystoupení Británie z EU v referendu 23. června. Zatímco Vatikán dal jasně najevo, že je proti takzvanému "brexitu", Welby řekl, že na tuto otázku neexistuje žádný správný křesťanský názor.

"Nedomnívám se, že je tu jedno správné křesťanské stanovisko," řekl Welby. Dosavadní debatě o členství v EU však podle něj dominoval strach a nebyly zodpovězeny velké otázky ohledně budoucí role Británie ve světě.

"Doufám a modlím se za to, abychom měli opravdu vizionářkou debatu o tom, jak by měla naše země vypadat. Jak by měla vypadat z pohledu těch, kteří chtějí odejít (z EU)? Jak by Británie vypadala po vystoupení?" tázal se duchovní. "Jaké by byly její hodnoty?"

Poznámka redakce: Doplňujeme ještě následující: "Vlastenectví není fašismus!"

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace