Řešení Avast Virtual Mobile Platform posouvá hranice v oblasti mobilního zabezpečení firem

Řešení Avast Virtual Mobile Platform posouvá hranice v oblasti mobilního zabezpečení firem
Autor fotografie: Avast |Popisek: Avast Virtual Mobile Platform
18 / 03 / 2016, 02:30

Výkonná platforma se zaměřuje na zabezpečení dat, nikoli zařízení; prostřednictvím ochrany firemních dat a soukromí pracovníků přináší firmám vyšší produktivitu

San Mateo, Kalifornie, 17. března 2016 – Avast Software, výrobce nejdůvěryhodnějšího PC a mobilního zabezpečení na světě, uvedl na trh novinku pro firmy s názvem Avast Virtual Mobile Platform (VMP).

Toto unikátní řešení mobilního zabezpečení firemních dat je postavené na platformě označované Virtual Mobile Platform vyvinuté americkou firmou Remotium, kterou Avast v loňském roce koupil a která je držitelem mnoha mezinárodních ocenění. Technologie byla navržena v souladu s tím, aby uspokojila mobilní potřeby moderních podniků. Produkt Avast VMP přichází ve srovnání s tradičními řešeními určenými k řízení podnikové mobility (tzv. EMM - Enterprise mobility management) s kompletně odlišným přístupem; spíše než na zabezpečení zařízení se zaměřuje na zabezpečení dat.

Pomocí relací, které mají pouze jepičí trvání a ve kterých nejsou na zařízení ponechány žádné datové stopy, Avast VMP zabraňuje tzv. datajackingu, tzn. jinak nepostižitelnému přivlastnění dat na mobilním telefonu či počítači, jenž patří původnímu vlastníkovi. Tato platforma poskytuje spolehlivost a jistotu, že firemní informace a data zůstávají za všech okolností zabezpečena, a zároveň nedochází k narušení soukromí pracovníků. Zahrnuje v sobě výkonné funkce, které uživatelům umožňují vzájemně mezi sebou realizovat šifrované hovory nebo spolu komunikovat (chatovat) pomocí rychlých zpráv, které na zařízení nezanechají žádnou stopu. Mimo to obsahuje komplexní soubor nástrojů pro lepší zabezpečení, flexibilitu a kontrolu nad aplikacemi, daty a uživateli.

Nejnovější průzkum* společnosti Avast zaměřený na dopad strategie BYOD (Bring Your Own Device) na firemní zabezpečení realizovaný mezi více než 100 profesionály z oblasti IT, včetně vedoucích pracovníků a manažerů, odhalil, že nejdůležitějším cílem většiny podnikových programů zaměřených na mobilitu je zvýšení produktivity. Kromě toho dotazovaní manažeři také uvedli, že jednou z největších bezpečnostních výzev, kterým dnes čelí, je již zmíněný datajacking. Průzkum došel k následujícím hlavním závěrům: 

  • Téměř 80 % dotazovaných umožňuje svým zaměstnancům přistupovat k firemním mobilním aplikacím přes svá soukromá zařízení
  • Hlavním cílem 76 % BYOD či mobilních podnikových programů je zvýšení produktivity, následuje vylepšení zákaznického servisu (54 %) a navýšení tržeb (45 %)
  • 72 % dotazovaných uvedlo, že za největší bezpečnostní výzvu považují datajacking, následuje malware (67 %) a dodržování předpisů zaměstnanci (58 %)
  • Téměř 50 % dotazovaných poskytuje svým dodavatelům či dalším třetím stranám mobilní přístup k jejich sítím
  • Mezi tři hlavní obavy při uvažování o zavedení firemního mobilního řešení patří soukromí zaměstnanců (55 %), jednoduchost implementace nástroje a jeho následná správa (53 %) a dodržování předpisů zaměstnanci (52 %)

„Využívání soukromých mobilních zařízení zaměstnanci je ve firmách stále častější praxí, na což reaguje produkt Avast Virtual Mobile Platform, který s sebou přináší vysoce výkonnou bezpečnostní technologii pro firmy, která pomáhá pracovníkům, IT oddělením a celým obchodním týmům dosáhnout svých výkonnostních cílů,“ řekl Sinan Eren, viceprezident a generální manažer divize Avast Mobile Enterprise. „Naše špičková mobilní technologie určená podnikům zajišťuje, aby byrokracie, postupy a firemní politiky nestály v cestě produktivitě a výkonu celé společnosti.“

Nové funkce produktu Avast VMP jistě ocení především uživatelé z vysoce regulovaných odvětvích jakými jsou zdravotnictví, finanční služby nebo právní sektor,  neboť jim umožní nejvyšší možné zabezpečení komunikace přímo mezi jednotlivými uživateli. Speciálně pro firmy z oblasti zdravotnictví, Avast VMP poskytuje okamžitou shodu s právními normami HIPAA (Health Insurance Portability and Accountability Act) a umožňuje tak lékařům posílat a prohlížet si lékařské snímky bez zanechání jakékoliv stopy na svém soukromém zařízení. V oblasti finančnictví a práva mohou uživatelé pro změnu probírat vysoce důvěrné a utajené transakce bez jakýchkoliv obav z jejich vyzrazení.

„V oblasti mobilní virtualizační infrastruktury se toho za poslední roky hodně změnilo, a to zejména v důsledku nových výzev, které s sebou přináší rychlý vývoj v mobilní sféře – zejména přesun obsahu, aplikací, dat a pracovních postupů směrem k chytrým telefonům a tabletům, pro které již tradiční bezpečnostní principy, produktivita a klasické firemní postupy neplatí,“ řekl Chris Marsh, ředitel výzkumné agentury 451 Research. „Nové Avast VMP řešení převyšuje konkurenční produkty tím, že je plně kompatibilní s HIPAA, umožňuje šifrovat komunikaci a hovory, a to vše ve spolupráci s aplikacemi jako je SharePoint, které jsou pro tuto platformu již předkonfigurované. Toto ucelené virtualizační řešení by mělo zaujmout zejména ty firmy, které se jen s obtížemi potýkají s výzvami spojenými s řízením a integrací více technologií určených ke správě mobilních zařízení. 

Produkt Avast Virtual Mobile Platform v sobě zahrnuje tyto funkce:

  • SecurePhone: umožňuje uživatelům mezi sebou provádět a přijímat šifrované hovory
  • SecureIM: umožňuje uživatelům posílat zprávy, které na zařízeních nezanechají žádnou stopu
  • Policy Engine: přináší přehlednou aplikaci a konzoli umožňující dohled nad dodržováním podnikových směrnic a pravidel a kontrolu nad sítěmi, geolokacemi, přidělováním oprávnění různým aplikacím a ještě mnohem více
  • VMP-ready Apps: nad rámec stávající podpory jakýchkoliv aplikací třetích stran Avast VMP nabízí již předkonfigurované oblíbené podnikové mobilní aplikace, jako např. Microsoft SharePoint, které je možné začít plně využívat již od prvního dne

O produktu Avast VMP

Oceněná technologie firmy Avast řeší problémy zaměstnanců spojené s umožněním přístupu do podnikových aplikací v rámci mobilních zařízení tím, že vytváří příjemné uživatelské prostředí a zároveň zajišťuje bezpečnost dat a dodržování firemních předpisů. Tato technologie, jejíž žádost o patent je momentálně v řízení, umožňuje uživatelům pracovat odkudkoliv – z kanceláře, vzdáleně z domova, nebo během služebních cest. Uživatelé se za účelem přístupu k podnikovým nástrojům, aplikacím a datům mohou připojit k jejich VMP z kteréhokoliv zařízení, které zrovna používají – z chytrého telefonu, tabletu nebo stolního počítače.

*Průzkum z ledna 2016 na vzorku více než 100 profesionálů a manažerů z oblasti IT ve finanční, farmaceutické, zdravotnické, vládní, technologické a telekomunikační sféře.

Tagy článku