Systém Desigo Total Room Automation společnosti Siemens nabízí nové prvky a funkce

Systém Desigo Total Room Automation společnosti Siemens nabízí nové prvky a funkce
Autor fotografie: Siemens|Popisek: Systém Desigo Total Room Automation (TRA)
22 / 03 / 2016, 03:00

Společnost Siemens uvádí rozšířenou řadu ovládacích prvků, nové funkce a mobilní obsluhu automatizace místností pro systém Desigo Total Room Automation (TRA). Desigo TRA spojuje řízení vytápění, ventilace a klimatizace (HVAC) s osvětlením a zastíněním do společné řídicí strategie.

Systém Desigo TRA tvoří programovatelné a konfigurovatelné stanice, snímače a pohony pro automatizaci místností. Společnost Siemens v této oblasti rozšířila své portfolio a na veletrhu light+building ve Frankfurtu nad Mohanem předvedla vhodné komponenty pro všechny aplikace – od malých administrativních budov až po velké nemovitosti s variabilním využitím.

Mezi tyto komponenty patří kompaktní i modulární stanice pro automatizaci místností:

  • Desigo DXR2, kompaktní stanice pro automatizaci místností s předprogramovanými standardními aplikacemi, která nabízí obzvlášť jednoduchou instalaci a uvedení do provozu.
    • Vše výše uvedené zastřešuje Desigo PXC3, modulární stanice pro automatizaci místností, určená pro programování zařízení HVAC a využití pro stínění a osvětlení, která je vhodná pro složitější infrastrukturu budov.

Existující sada funkcí systému Desigo TRA zahrnuje řízení vytápění podle potřeby, aktivaci prvků pro řízení objemu vzduchu a automatické nastavování zastínění oken podle úhlu dopadu slunečního záření. Řízení světla podle situace na místě znamená, že dostupné množství světla je na každém pracovišti v průběhu dne konstantní. Novou funkcí je roční korekce zastínění, která simuluje dopad slunečního záření na budovu v průběhu roku a počítá s ní při řízení systémem Desigo TRA. Díky ní je možné ještě lépe využít denního světla a zlepšit tak energetickou účinnost a komfort budovy.

„Příjemné pracovní prostředí v budově zvyšuje spokojenost pracovníků a má pozitivní dopad na jejich výkon. Důležitými faktory prostředí jsou optimální klima, osvětlení a zastínění místnosti,“ říká Boris-Johannes Nehr, který má ve společnosti Siemens na starosti propagaci automatizace místností.

Lidé v místnosti mohou zařízení pro klimatizaci, vytápění, zastínění a osvětlení obsluhovat pomocí ovládacích jednotek s dotykovým displejem.

Siemens však předvedl i další způsoby, jak řídit různá zařízení v místnosti:

  • řešení Smart Room Operator umožňuje obsluhu z počítače, chytrého telefonu, tabletu či běžného telefonu.
  • Součástí všech řešení je funkce RoomOptiControl, která pomáhá uživatelům zajišťovat energeticky účinnou obsluhu místností. RoomOptiControl dokáže detekovat zbytečnou spotřebu energie a zobrazit ji pomocí symbolu zeleného listu. Pokud je spotřeba energie příliš vysoká, symbol zeleného listu na ovládací jednotce nebo v řešení Smart Room Operator změní barvu ze zelené na červenou. Prostým stisknutím symbolu přejde řízení místnosti na energeticky optimální provoz a barva listu se vrátí zpět na zelenou. To umožňuje uživatelům místnosti aktivně šetřit energii a náklady, aniž by k tomu museli mít technické znalosti.

Díky tomu, že systém Desigo TRA používá standardní komunikační protokol BACnet, je možné ho jednoduše začlenit do platformy pro správu budov Desigo CC.

Integrace dat systému Desigo TRA usnadňuje správu různých typů zařízení z jednoho místa. Data z místnosti tak mohou být například graficky zobrazena v uživatelském rozhraní systému Desigo CC. Vzájemná spolupráce automatizace místností a celé budovy v systému Desigo CC umožňuje zajistit energeticky účinný, komfortní a spolehlivý provoz budov.

Další informace o divizi Building Technologies najdete na www.siemens.com/buildingtechnologies

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace