Jeden měsíc islámu a multikulturalismu ve Švédsku: únor 2016

Jeden měsíc islámu a multikulturalismu ve Švédsku: únor 2016
27 / 03 / 2016, 11:30

Tak dopadla integrace přistěhovalců ve Švédsku.

Server Gatestone Institute zveřejnil článek švédské novinářky Ingrid Carlqvistové, která s odvoláním na veřejně přístupné zdroje popisuje skutečnou situaci o neúspěšné integraci přistěhovalců. V článku píše:

"Nikdo se nezabývá současným problémem ve Švédsku, kterým je nedostatek bytů, což vedlo mladé Švédy, že až do svých třiceti let bydlí pohromadě s rodiči. Zpráva švédského svazu nájemníků (Hyresgästföreningen ) z roku 2014 uvádí, že téměř 300.000 mladých lidí ve věku 20-27 nemá vlastní bydlení. Imigrační služba má však právo rozmístit děti uprchlíků do jednotlivých měst a obcí, a ty jsou jim povinny zajistit ubytováni. Nedávno vyšlo najevo, že dospělí migranti s povolením k pobytu mají přednostní právo na zajištění ubytování."

V další části článku uvádí příklady selhání přistěhovalecké politiky ve Švédsku den po dni v únoru letošního roku. Pro ilustraci uvádíme příklad:

18.února: 17 letá švédská dívka somálského původu byla zatčena ve Vídni kvůli podezření, že plánovala odjet do Sýrie a vstoupit do řad bojovníků IS. Na jejím mobilním telefonu měla uložené fotografie poprav IS a z historie na chatu bylo jasné, že fandila teroristickým útokům v Paříži. Během soudního řízení odmítla vypovídat. Byla odsouzena k jednomu roku vězení. Protože si však odseděla měsíc ve vazbě a zbývající trest 11 měsíců byl podmínečný, byla okamžitě propuštěna na svobodu. 

Dál uvádí případy znásilňování žen, dívek i dětí, výtržnosti páchané přistěhovalci, napadání policejních hlídek, vozidel záchranářů, vraždy, násilí v azylových domech, antisemitismus. Uvádí i rozsudky švédských soudů, které jsem velmi velmi mírné, pokud nejsou podezřelí uznání přímo nevinnými.

Řešením a odpovědí švédské vlády je zřízení funkce "národního koordinátora pro sociálně slabší občany EU", který má třeba řešit problematiku žebrání bulharských a rumunských Rómů, kteří jsou v zemi ilegálně.

Den po dni analyzuje švédská novinářka situaci kolem neúspěšné integrace přistěhovalců v zemi - celý článek v angličtině je zde.

V rozhovoru pro ParlamentniListy.cz letos 13. února uvedla švédská novinářka a tvrdá kritička islámu Carlqvistová "Čeká nás občanská válka, bude to drsné. Ale nakonec islám porazíme, jsme chytřejší."

Švédové obviňují vládu z podpory přistěhovalců proti vlastním občanům. Muslimové totiž volí levici

Tagy článku