Obama: Islamisté jsou pod tlakem, ztrácejí dobytá území

Obama: Islamisté jsou pod tlakem, ztrácejí dobytá území
02 / 04 / 2016, 07:45

Islámský stát je podle amerického prezidenta hrozbou pro všechny národy.

Washington 1. dubna (ČTK) - Radikálové z Islámského státu (IS) se dostali pod tlak v Iráku i v Sýrii, což je citelně zasáhne i všude jinde po světě. Na závěr summitu o jaderné bezpečnosti ve Washingtonu to prohlásil americký prezident Barack Obama. Ve své řeči týkající se teroristických hrozeb zmínil, že islamisté ztrácejí dobytá území, ropná pole a rovněž morálka mezi bojovníky upadá.

Poznamenal, že téměř všechny země, které se účastní summitu, zaznamenaly případy, kdy se jejich občané připojili i islamistům v Iráku a Sýrii. IS se stal nejaktivnější světovou extremistickou skupinou, která se z Iráku a Sýrie rozšiřuje do dalších zemí, dodal Barack Obama s odkazem na nedávné útoky v Belgii a Turecku.

"Země toho musí dělat více, aby zastavily příliv zahraničních bojovníků Islámského státu," uvedl americký vůdce. Mělo by dojít rovněž k většímu sdílení zpravodajským informací mezi jednotlivými státy. "Naši občané se nechtějí bát, chtějí žít v míru a bezpečnosti," dodal a následně vyzval zástupce médií, aby opustili sál, protože zbytek jednání byl přístupný již pouze politikům.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace