Vysocí důstojníci z Ománu navštívili Českou republiku

Vysocí důstojníci z Ománu navštívili Českou republiku
Autor: Redakce
06 / 04 / 2016, 07:45

Cílem celé akce bylo představit Ománcům, že i v ČR umíme vyrobit kvalitní a konkurenceschopné produkty.

Ománská delegace navštívila Českou republiku, jedním z cílů této návštěvy bylo seznámit se s možnostmi spolupráce v oblasti bezpečnosti. U této příležitosti uspořádala společnost Thor Tactical ve spolupráci se Security magazínem a pod záštitou pana Davida Kádnera, předsedy branně bezpečnostního výboru parlamentu malou výstavu spojenou s akční ukázkou. Na této akci byly Ománcům představeny ryze české společnosti, vyrábějící vlastní produkty, které jsou používány armádou, policií nebo bezpečnostními složkami.

Mezi ománskou delegací byla řada vysoce postavených důstojníků s blízkou vazbou na ománského ministra obrany. K nejvýznamnějším patřil pan Generálmajor Salim Bin Musalam Bin Ali Qatan, rektor Ománské univerzity obrany, J.E. Dr. Ghazi Said Abdullah Al Bahar Al Rawas velvyslanec ománského ministra obrany pro strategii, Air Commodore Nasser Juma Mohamed Al Zadjali ředitel pro vzdušné síly rektora Qutana a Brigadier Ismail Shihab Hamed Balushi ředitel pro speciální síly rektora Qatana. Výstava se uskutečnila v prostorách Střeleckého servisu Praha a byla rozdělena do dvou částí. Vlastní exhibice exponátů a akční ukázky, při které byly předvedeny vystavené exponáty v praxi.

Cílem celé akce bylo představit Ománcům nejenom možnosti spolupráce, ale hlavně předvést, že ne všechno kvalitní musí být nutně americké a že i v České republice umíme vyrobit kvalitní a konkurenceschopné produkty. Dle kladné odezvy ománských generálů je akce zaujala a my můžeme jenom doufat, že to byl další krok k úspěšné spolupráci mezi Ománem a Českou republikou.

Firmy zastupující Českou republiku: Thor Tactical, HQH, Shield Tech, Česká zbrojovka Uherský Brod, Stratos 07, Retia a.s., Redo, Prabos, Hasam, Holik international, Singing Rock a Lanex. 

 

Velký zájem o české produkty měl především velitel Vojenské akademie MO Ománu Salim Muslem Ali Qatan:

 velitel Vojenské akademie MO Ománu Salim Muslem Ali Qatan:

 velitel Vojenské akademie MO Ománu Salim Muslem Ali Qatan:

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace