Válka Ruska s Ukrajinou by trvala nejvýš čtyři dny

Válka Ruska s Ukrajinou by trvala nejvýš čtyři dny
07 / 04 / 2016, 08:45

Prohlásil šéf dolní komory ruského parlamentu a ještě naznačil, že by Rusko válku vyhrálo.

Moskva/Kyjev 6. dubna (ČTK) - Pokud by se Rusko pustilo do války s Ukrajinou, boje by trvaly nanejvýš čtyři dny. Prohlásil to včera na semináři v budově ruského parlamentu v Moskvě šéf dolní komory Sergej Naryškin. "A všichni si uvědomují, jaký by byl výsledek," citovala ruského politika agentura RIA Novosti.

Předseda Státní dumy se ohradil proti tvrzení německých účastníků semináře, že ruská armáda v Donbasu bojuje s ukrajinskou. Z podílu ruských jednotek na boji východoukrajinských separatistů proti Kyjevu obviňuje Moskvu ukrajinské vedení i velká část západních států. Rusko přítomnost svých vojsk v Donbasu popírá.

"Kdyby z nějakých příčin bylo Rusko nuceno vést bojové operace či odvracet agresi země srovnatelné svým potenciálem s Ukrajinou, pak doufám, že každý chápe, kolik dní by takový konflikt trval," řekl Naryškin. "Dva, tři, nanejvýš čtyři dny. A všichni chápou, jaký by byl výsledek tohoto konfliktu," dodal.

Ukrajinské vedení na výroky ruského politika reagovalo ironicky. Oleksandr Turčynov, šéf ukrajinské Bezpečnostní rady, označil Naryškinova slova za symptom vážných problémů ruské armády. "Mají jistě velké problémy, když dokonce šéf Státní dumy varuje, že v případě konfliktu s Ukrajinou se Rusko neudrží ani čtyři dny," napsal Turčynov ve facebooku.

Tagy článku