Poznejte armádu zblízka během Army dne na pražské Flóře

Poznejte armádu zblízka během Army dne na pražské Flóře
Autor fotografie: mjr. Ing. Pavel Vrba, Agentura logistiky|Popisek: LRD-130 Kajman
07 / 04 / 2016, 17:15

Ve středu 13. dubna se v pražském obchodním centru Atrium Flora uskuteční Army den. Celodenní program pro malé i velké návštěvníky nabídne to nejzajímavější z Armády ČR a Hradní stráže. Chybět samozřejmě nebude ani moderní technika, kterou představí sami její uživatelé – profesionální vojáci.

Lehké obrněné vozidlo Iveco, Land Rover Kajman, pyrotechnické roboty, přenosný protiletadlový komplet, motocykly Hradní stráže, které doprovázejí prezidenta republiky a další techniku si návštěvníci budou moci prohlédnout v prostoru před obchodním centrem už od časného rána. Další vojenskou výzbroj, včetně ručních zbraní, si pak budou moci osahat uvnitř centra, kde je pro diváky připraven celodenní program.

//www.acr.army.cz/

Ten začne v 9.00 hodin oficiálním zahájením Army dne, na který naváže vystoupení armádních hudebníků. Potom už se budou v pravidelných blocích střídat efektní a u diváků velice oblíbené ukázky boje zblízka, přehlídky uniforem Armády ČR a Hradní stráže a venkovní exhibiční vystoupení jednotky Čestné stráže AČR. Po páté hodině odpoledne Army den vyvrcholí autogramiádou úspěšných sportovců ASC Dukla.

Obchodní centrum Atrium Flora bude armády plné obrazně i doslova. Kromě zmíněných ukázek si návštěvníci budou moci na ochozech prohlédnout fotografie Mervyna Sternecka, zájemcům o službu v armádě a aktivní záloze budou k dispozici rekrutéři s aktuální nabídkou i samotní příslušníci AZ, představí se i Univerzita obrany. Nebude chybět ani stanoviště úspěšného projektu POKOS (Příprava občanů k obraně státu), který nejen pro školáky připravil vědomostní soutěž o zajímavé ceny.

„Organizací této akce chceme lidem ukázat, že příslušníci armády mohou být příjemnými společníky i v tak netradičním prostředí, jakým je obchodní centrum. Chceme také představit resort obrany jako spolehlivého a atraktivního zaměstnavatele a získat tak další zájemce o službu v armádě,“ uvádí plukovnice Lenka Šmerdová, hlavní organizátorka Army dne.

//www.acr.army.cz/

Zdroj: © Ministerstvo obrany

Tagy článku