Popravte Konvičku!

Popravte Konvičku!
Popisek: Ilustrační foto
09 / 04 / 2016, 07:45

Komentář

Stále více si připadám, jako kdybych se posunul v čase do doby před rokem 1989. Tehdy bylo naprosto běžné, že lidé byli stíháni za projevení svých názorů. Ten, kdo kritizoval Sovětský svaz nebo KSČ, byl jednoduše zatčen, obžalován a odsouzen. To, co se děje v současné době, mne začíná znepokojovat.  Vrací se policejní stát, byť už ne pod vedením komunistů?

Při návštěvě nejvyššího komunisty je plná Praha rudých vlajek. Ten, kdo vyvěsí jinou, je pokárán. Policie rozhání povolenou demonstraci, kde si lidé dovolili vyjádřit názor, že nesouhlasí s přílivem imigrantů do ČR.  Konvička je obžalován za prohlášení na internetu. Kam to spějeme? Kdyby měl být každý, kdo něco plácne na internetu nebo FB stíhán, tak sedí polovina populace. Kde to skončí?

Nejsem zrovna docentův fanoušek. Když čtu některá jeho prohlášení, tak si říkám, že to asi večer přehnal s chlastem. Ale trestně ho stíhat a obžalovat za prohlášení na Facebooku, to je opravdu již silné kafe.

V rámci politické korektnosti se nás vědomě snaží vláda dostat do defenzivy. Pomalou a plíživou cestou se v nás pokouší vyvolat strach a vzbudit dojem, že vyjádření jakéhokoli názoru, který není v souladu s politikou EU, by se nám nemuselo vyplatit.

Z tohoto politického diktátu mám větší obavy, než z teroristických útoků nebo imigrační vlny. Nejvíce bolí zrada z vlastních řad a nejhůře se bojuje proti nepříteli, který není vidět. 

Autor: Lumír Němec, bývalý náčelník speciálního oddělení SOG

 

Tagy článku