Německo je zaplavené nezletilými migranty, které nemůže vyhostit.

Německo je zaplavené nezletilými migranty, které nemůže vyhostit.
17 / 04 / 2016, 12:00

Německo bylo zaplaveno více než 70.000 nezletilými migranty, kteří nemohou být vyhoštěni. Díky štědrým sociálním dávkám obchodují s drogami, páchají trestnou činnost a terorizují místní obyvatele.

Počet nezletilých uprchlíků bez doprovodu, kteří loni přišli do Německa se pohybuje už kolem 70.000.  Obrovský nárůst "opuštěných" dětí a mladých lidí vyvolal tlak na německou vládu, která musí zajistit jejich sociální ochranu, ubytování, vzdělání atd. Na situaci upozornil německý Die Welt a britský server Breitbart

Sporné jsou i výsledky integrace muslimských dětí do německé společnosti:

 

Celý systém péče o děti a nezletilé víceméně zkolaboval, úředníkům se pro ně nedaří zajistit odpovídající ubytování a musí je ubytovávat v hotelech a ubytovnách. Navíc je nedostatek sociálních pracovníků, kteří by měli mít tyto osoby pod neustálým dohledem. Sociální služby musely požádat o spolupráci azylové právníky, kteří působí jako jejich soudní opatrovníci. Jenomže na jednoho opatrovníka připadá až 20 a v některých případech dokonce až 100 dětí.

V loňském roce v Německu beze stopy zmizelo 5835 nezletilých migrantů. Vyplývá to z odpovědi spolkového ministerstva vnitra na dotaz poslanců, informovala agentura DPA. Ministerstvo pro rodinu ale už v únoru uvedlo, že podle něj jde jen o chyby v registraci.
Z loni nahlášených 8006 pohřešovaných nezletilých běženců se údajně podařilo 2171 osob najít. „Pohřešovaní nezletilci bez doprovodu pocházejí hlavně z Afghánistánu, Sýrie, Eritreje, Maroka a Alžírska,“ stojí v dokumentu ministerstva vnitra. Mezi zmizelými je i 555 dětí, což v Německu odpovídá kategorii osob mladších 14 let. Zdroj: lidovky.cz

Dalším problémem, a nejen v Německu, ale i ve Švédsku a dalších západoevropských zemí je skutečnost, že řada dospělých migrantů se úmyslně vydává za nezletilé, aby se vyhnuli deportacím a získali vysoké sociální dávky určené pro "opuštěné" děti.

Nezletilí žadatelé o azyl bez doprovodu tvoří asi 20 procent všech běženců, kteří do Švédska přicházejí, podle agentury Bloomberg na ně však padne polovina peněz, které dal švédský stát na migraci k dispozici. Plátce daní budou v letošním roce stát odhadem 2,5 miliardy dolarů. Zdroj: zpravy.aktualne.cz

Tobias Klaus ze Spolkového svazu pro péči o uprchlické děti a nezletilé bez doprovodu uvedl: "Nároky na zaměstnance našeho sdružení se mimořádně navýšily. Mnozí z našich klientů ani nemají tušení, jestli by měly podat žádost a azyl nebo ne." Ze 70.000 dětí a mladistvých, kteří v posledním roce přišli do Německa, jich bylo pouze 14.439 schopných požádat o azyl. Zhruba 71 procent z těch, kteří nakonec azyl získali, bylo ve věku nad 15 let. 

Navíc azylové řízení pro dospělé migranty trvá měsíce, ale pro děti a mladistvé může celý proces trvat až sedm měsíců. A úřady nestíhají vyřizovat všechny žádosti.

Dalším problémem je deportace neúspěšných nezletilých žadatelů o azyl. Je téměř jisté, že tyto děti nikdy deportovány nebudou. Spolková vláda již dříve uvedla, že v loňském roce nevyhostila jediného nezletilého migranta i proto, že náklady na jejich deportaci jsou mnohem vyšší než u dospělých. Průměrně může stát německého daňového poplatníka vyhoštění jednoho nezletilého migranta mezi 40 a 60 tisíci eur ročně.

Podle serveru Breitbart  je obrovským problémem také nekontrolovaný pohyb nezletilých migrantů po Evropě, kdy putují od jedné azylové ubytovny do druhé, páchají trestnou činnost a terorizují místní obyvatele. Server odkazuje na případ gangu nezletilých přistěhovalců ze severní Afriky, kteří v Německu zneužili štědré sociální dávky k obchodování s drogami na sociálních sítích a užívali si života v luxusu. 

Švédsko se dlouhodobě potýká s nebývalým přílivem nezletilých běženců. V loňském roce přišlo žádat o azyl přes 35 tisíc dětí bez doprovodu. Děti se vydávají na cestu samy, nebo je posílají rodiče, protože je pro ně jednodušší získat povolení k pobytu. Mají potom také větší šanci při žádosti o sloučení rodiny, vysvětluje ředitelka švédského azylového domu pro nezletilé migranty Ewa Brändholmová. Přestože zatěžují státní rozpočet mnohem více než dospělí, jejich věk se dá za současné legislativy jen těžko ověřit. Neudělit jim azyl však také není řešení. Děti bez povolení k pobytu v zemi se ocitají v šedé zóně, kde často páchají trestnou činnost. Zdroj: zpravy.aktualne.cz

Tagy článku