Bude nová Osmanská říše?

Bude nová Osmanská říše?
Autor fotografie: Fausto Zonaro|Popisek: Mehmed II. vstupuje do Konstantinopole
07 / 05 / 2016, 14:45

Dokáže někdo konečně praštit do stolu a říct DOST?!

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan vzkázal Evropské unii, aby nepočítala s tím, že kvůli zrušení víz pozmění protiteroristický zákon. Toto prohlášení učinil Erdogan dva dny po té, co oznámil rezignaci turecký premiér Ahmet Davutoglu (57) kvůli sporům s prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem . Byl to právě Davutoglu, kdo dohodu s EU v Bruselu dojednával. Také na základě jeho diplomatického úsilí Evropská komise ve středu doporučila členským státům osmadvacítky, aby v případě splnění stanovených podmínek souhlasily se zrušením víz pro Turky.

Zcela jasně se ukazuje, o co Erdoganovi jde, o udržení moci, přitvrzení diktatury a přijetí dalších zákonů, které mu umožní tvrdě se vypořádat s každým, kdo se mu zprotiví. Právě na základě tohoto protiteroristického zákona Erdogan beztrestně vraždí kurdské občany. Tento protiteroristický zákon umožňuje nasazení armády a policie i proti těm, kteří z pohledu evropského práva, teroristy nejsou. To však ještě Erdoganovi nestačí, po tureckém parlamentu žádá, aby stávající zákon terorismus definoval šířeji. Mimo jiné, i pokud jde o jednání kompliců teroristů. Tento nový zákon by také mohl být zneužit ke stíhání odpůrců tureckého prezidenta.

Jeto další Erdoganův krok, který zcela jasně ukazuje, jak je si jist ve svých pozicích, aby také nebyl. Politici EU až doposud udělali vše, co chtěl, tak proč nepřitlačit na pilu. Jsem zvědav, jak se k tomuto novému požadavku prezidenta Erdogana postaví. Budou evropské politické špičky dál pokračovat ve svém rektálním alpinismu. Budou mlčet k potlačování lidských práv v Turecku, mlčky budou přihlížet, jak Turecko podporuje ISIS a vraždí Kurdy.

Dokáže někdo konečně praštit do stolu a říct DOST?! Nebo společně se sultánem Erdoganem, sluncem všech sluncí, budeme budovat novou Osmanskou říši?

Turecký „paša“ Erdogan drží Evropu za koule a my mu za to tleskáme

Autor: Lumír Němec

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace