Expozice resortu Ministerstva obrany ČR na Mezinárodním veletrhu obranné techniky Bratislava IDEB 2016

Expozice resortu Ministerstva obrany ČR na Mezinárodním veletrhu obranné  techniky Bratislava IDEB 2016
Autor: archív 25. protiletadlového raketového pluku|Popisek: Vojáci na mezinárodním veletrhu obranné techniky IDEB 2016 představí nákladní automobil Tatra 810-V-P-MBS
09 / 05 / 2016, 10:00

Ve dnech 10. až 12. května 2016 se resort Ministerstva obrany České republiky představí se svojí expozicí na Mezinárodním veletrhu obranné techniky IDEB v Bratislavě.

Veletrh se koná každý druhý rok a je platformou, na které se společně prezentují ozbrojené síly a obranný průmysl Slovenské republiky a sousedních zemí. V letošním roce bude veletrh zaměřen zejména na modernizaci vojenských, policejních a zpravodajských složek. Celková koncepce veletrhu reaguje také na aktuální mezinárodní bezpečnostní situaci.

Tématem letošní expozice MO ČR a AČR je nasazení příslušníků Armády České republiky v zahraničí a spolupráce s armádami členských států NATO a Evropské unie. Expozice budeumístěna v hale B2, výstavní plocha č.200.

Delegace ministerstva obrany vedená náměstkem pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic Ministerstva obrany Danielem Koštovalem a náčelníkem Generálního štábu AČR armádním generálem Josefem Bečvářem se zúčastní celodenního programu v úterý 10. května 2016. Slavnostní zahájení se uskuteční v 10.00 hodin na volné ploše před halou A1.

V rámci české expozice se tentokrát představí 25. protiletadlový raketový pluk za Strakonic, který patří k nemoderněji vybaveným složkám Armády České republiky. Tato jednotka představí modul V-SHORAD (very short range air defence – velmi krátký dosah protivzdušné obrany), který je moderním a účinným systémem určeným k ochraně pozemních jednotek, a jenž tvoří jádro úkolového uskupení protiletadlové raketové čety, případně protiletadlové raketové baterie pozemní protivzdušné obrany.

Na veletrhu IDEB bude k vidění také průzkumné radiolokační čidlo ReVISOR.

Konkrétně se bude jednat o průzkumné radiolokační čidlo RVR (prostředek sloužící k průzkumu, ale i řízení palby na stupni protiletadlová četa), aparaturu pozorovatele vzdušného prostoru (sloužící k vidovému průzkumu ve dne a v noci), přenosný protiletadlový raketový komplet RBS-70, terminál palebného prvku (slouží pro připojení do systému velení a řízení pozemní protivzdušné obrany a je určen k řízení palby družstev) a nákladní automobil Tatra 810-V-P-MBS (slouží jako přepravní prostředek pro družstva RBS-70).

S protiletadlovým raketovým kompletem RBS-70 se vojáci zapojili například do cvičení Iron Sword v Litvě.

Tato nejnovější verze automobilu Tatra 810 je novinkou a bude poprvé představena právě na veletrhu IDEB. Vznikla přestavbou stávajícího vozidla T 810-V na vozidlo s plně pancéřovanou kabinou T 810-V-P a implementací modulárního balistického systému ochrany na nástavbu vozidla. Automobil je standardně vybaven mobilní maskovací soupravou MM-BF-Tatra 810.

Schopnosti modulu V-SHORAD při zabezpečení pozemní protivzdušné obrany prověřilo v loňském roce mezinárodní cvičení s názvem Tobruq Legacy 2015, které se uskutečnilo na přelomu června a července ve vojenském újezdu Boletice na Českokrumlovsku. Cvičení podobného charakteru a rozsahu se na našem území uskutečnilo poprvé a řídili jej právě příslušníci Armády ČR.

Statická expozice bude doplněna interaktivním programem – besedami s vojenskými profesionály – účastníky zahraničních misí a sportovci Armádního sportovního centra Dukla. V programu se také představí Vojenský umělecký soubor Ondráš.

Více informací o veletrhu naleznete zde: //www.incheba.sk/vystavy/ideb-1.html?page_id=10299

Foto: kapitánka Jana Samcová, tisková a informační důstojnice 25. protiletadlového raketového pluku

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace